Uslanmaz hırsız vurularak öldürüldü

  • Giriş : 26.01.2007 / 00:00:00

Hırsızlık suçundan 40’a yakın sabıkası bulunan ve 1 ay önce cezaevinden tahliye olan 33 yaşındaki Şehmuz Bayar, sabaha karşı bir apartmanın önünde ölü bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Alanya’nın Küçükhasbahçe Mahallesi’ndeki bir apartmanın sakinleri, sabah erken saatlerde bahçede bir erkek cesedi görünce polise haber verdi. Olay yerine gelen asayiş büro ekipleri, kurşunun ensesinden girip boynundan çıktığı anlaşılan cesedin, hırsızlık suçundan poliste 40’a yakın kaydı bulunan ve cezaevinden 1 ay önce tahliye olan Sehmuz Bayar’a ait olduğunu belirledi. Bayar’ın, hırsızlık amacıyla apartmandaki bir daireye girdiği ve o sırada karşılaştığı ev sahibi tarafından saat 03.30 sıralarında tabancayla vurulduğu belirlendi. Apartmanın dışındaki su tahliye borularında da Bayar’a ait el ve ayak izlerine rastlandı.

Olayla ilgili, apartman sakinlerinden biri gözaltına alındı. Kimliği açıklanmayan apartman sakininin, suç aleti tabancayı da polise teslim ettiği ve “Kendimi korumak için ateş ettim” dediği belirtildi.

BİRÇOK OLAYA KARIŞTI

Şehmuz Bayar, Alanya ve Fethiye’de bir çok hırsızlık olayına karışmıştı. 31 Ocak 2006’da, 9 kişi ile birlikte örümcek adam maskesi takarak Alanya’da bir emlakçı dükkanına giren Şehmuz Bayar, yakalanarak tutuklanmıştı. 2006 yılının Mayıs ayında, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan hırsız, bu kez de Muğla’nın Fethiye İlçesi’nde ortaya çıkmıştı. 29 Mayıs 2006 tarihinde Fethiye’nin Babataşı Mahallesi’nde bir eve giren Şehmuz Bayar, gürültüye uyanan ev sahibi Atıf Tunç ile burun buruna gelmişti. Hırsızı, tabancasının kabzasıyla bayıltan ev sahibi polislere teslim etmiş, Tutuklanan Şehmuz Bayar, cezaevinde 6 ay kaldıktan sonra salıverilmişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious