Usta Gazeteci son yolculuğuna uğurlandı

  • Giriş : 30.09.2006 / 00:00:00

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti üyesi ve Sürekli Basın Kartı sahibi Gazeteci Murat Şener (59), Yayla Camii'nde ikindi namazını müteakiben kılınan cenaze namazının ardından Kocasinan Mazırlığı'nda toprağa verildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İkindi namazını müteakiben kılınan cenaze namazına Şener'in yakınlarının yanı sıra; İstanbul Valisi Muammer Güler ile basın, sanat ve sinema dünyasından çok sayıda isim katıldı.

Cenaze namazından sonra Murat Şener'in tabutu sevenleri tarafından cenaze aracına kadar omuzlarda taşındı. Sevenlerinin konvoyu eşliğinde Kocasinan Mezarlığı'na getirilen Şener'in cenazesi burada toprağa verildi. Cenazenin camiden ayrılışı sırasında Şener'in yakınlarının gözyaşlarını tutamadığı gözlendi.

1947 yılında Edirne'de doğan Murat Şener, Gazetecilik Yüksek Okulu'nu bitirdi. Mesleğe 1975 yılında TRT İstanbul TV'de kameraman olarak başlayan Şener, Ankara TV, TGRT ve Türkiye Gazetesi'nde çalıştı, "Kamera Kullanımı ve Kamerada Işık" adlı kitabı yayımlayan Şener, İstanbul Üniversitesi Basın Yayın Yüksek Okulu'nda Kamera Dersi Öğretim Görevlisi olarak görev yaptı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious