"Ustalara Saygı"da sıra Duygu Asena'nın

  • Giriş : 05.03.2008 / 22:14:00

Beşiktaş Belediyesi Kültür Sanat Platformu tarafından düzenlenen ''Ustalara Saygı'' etkinliğinde, Türkiye'de kadın hareketinin öncülerinden Duygu Asena anılacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Konuya ilişkin yapılan yazılı açıklamaya göre, Faruk Şüyün'ün hazırladığı ve yöneteceği gece, Akatlar Kültür Merkezi Melih Cevdet Anday Sahnesi'nde 10 mart pazartesi akşamı gerçekleştirilecek.

"Kadının Adı Yok" adlı romanıyla Türkiye'de feminist hareket için dönüm noktası yaratan Duygu Asena'nın farklı yönleri, dostları tarafından konuklara anlatılacak.

Asena'nın kardeşi İnci Asena'nın da katılacağı etkinlikte Ayşegül Sönmez, Coşkun Aral, Fatmagül Berktay, Filiz Aygündüz, Müge İplikçi, Nazım Alpman, Pınar Selek, Sedef Kabaş ve Yavuz Özkan konuşmacı olarak yer alacak.

Selen Domaç'ın sunacağı "Ustalara Saygı" gecesinde Duygu Asena, çeşitli sanat dallarının temsilcilerinin performanslarıyla da anılacak.

Etkinlikte, Zeynep Tanbay'ın koreografisini yaptığı bir gösteri, 6 dansçı tarafından Derya Alabora'nın okuyacağı Duygu Asena metinleri eşliğinde sanatseverlere sunulacak.

Etkinliğe Ali Kocatepe ve Vedat Sakman, Duygu Asena anısına söyleyecekleri şarkılarla katılacak.

Gecede Nebil Özgentürk'ün hazırladığı "Bir Yudum İnsan" programından yeniden kurgulanan özel bir bölüm de seyircilere sunulacak.

"Ustalara Saygı" toplantıları, 24 martta Ayla Algan ve Beklan Algan için düzenlenecek geceyle devam edecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious