Üstgeçit için yol kapatan protesto

  • Giriş : 25.11.2006 / 00:00:00

Konya-İstanbul karayolu üzerinde bulunan Sancak Mahallesi sakinleri, sık sık trafik kazası olduğu gerekçesiyle üst geçit istedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Konya Merkez Selçuklu ilçesi Sancak Mahallesi'nde ikamet eden bir grup vatandaş; Konya İstanbul karayolu üzerinde sık sık kaza olduğu gerekçesiyle belediyeden üst geçit istedi. Çoluk çocuk herkesin katıldığı eylemde konuşan mahalle muhtarı İbarahim Büyükkabadayı "Burada hergün trafik kazaları yüzünden insanlar ölüyor. Daha iki gün önce bu yol üzerinde meydana gelen bir trafik kazasında bir anne ve çocuğu hayatını kaybetti. Biz belediyeden kırmızı ışık istedik önce tamam dediler, sonra olmaz dediler. Şimdi ise bir adet üst geçit istiyoruz." şeklinde konuştu.

Güney Anadolu'dan başlayarak Konya üzerinden Marmara, Ege gibi bir çok bölgeye bağlanan karayolunda genellikle ağır taşıtlar yol alıyor. Yolun düz olması sebebiyle otomobillerin çok hızlı gittiğini belirten mahalle sakinleri yetkililerden biran önce çözüm istedi.

Yaklaşık 150 Bin nufusa sahip olan bölgede herhangi bir üst geçitin olmaması sık sık trafik kazalarının yaşanmasına yol açıyor. Olay yerine gelen polisler kalabalığı dağıtırken trafikte herhangi bir aksaklık yaşanmadı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious