Üstgeçitten yola düşen çocuğa araba çarptı

Üstgeçitten yola düşen çocuğa araba çarptı.11974
  • Giriş : 19.03.2008 / 18:31:00

Adana'da, yaklaşık 6 metrelik inşa halindeki üst geçitten yola düştükten sonra otomobilin çarpması sonucu yaralanan çocuk, Mersin Devlet Hastanesine sevk edildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

D-400 kara yolunun Sinanpaşa Mahallesi'ndeki bölümünde yapımı süren üst geçitte aynı mahalleden arkadaşı Zübeyde Başalev (7) ile oynarken, yaklaşık 6 metre yükseklikten yola düşen ve yoldan geçen henüz plakası belirlenemeyen bir aracın çarpması sonucu ağır yaralanan Remzi Urtraner'in (7), tedavisine ailesinin de isteğiyle Mersin Devlet Hastanesinde devam edilmesine karar verildi.

Yaklaşık 5 saat, sevk için ambulans ayarlanmasını hastane bahçesinde bekleyen anne Hacer Hizavcılar (22) ve yakınları, Valilik ve İl Sağlık Müdürlüğünün onayı sonrası ambulansla Remzi Urtraner'i Mersin'e götürdüler.

Remzi Urtraner, hastaneden çıkartılıp ambulansa bindirilirken fenalık geçiren anne Hacer Hizavcılar, yakınları tarafından güçlükle sakinleştirildi.

Remzi Urtraner'in dedesi Ramazan Hizavcılar, olay günü torununu sokağa çıkıp oynamaması için 2 kez uyardığını belirterek, ''Benim sözümü dinlemeyerek, annesinden de izin almadan iki kez üst geçide çıktığını öğrendim. Annesi ve dayısı alıp getirdi. Ancak, yine kimseyi dinlemeyerek üçüncü kez kaçmış. Yapım halinde, korkulukları bile yeni takılan bir üst geçidin girişi neden kapatılmaz. Bugün hastanede yatan benim değil, başkasının torunu, çocuğu da olabilirdi'' dedi.

Hizavcılar, kazayı karışan aracın sürücüsünün de olaydan sonra kaçtığını, suçluların bir an önce bulunarak cezalandırılması gerektiğini söyledi.

Remzi Urtraner'in babasının yaralama suçundan cezaevinde bulunduğu, kazadan bilgisinin olmadığı öğrenildi.

Çok sayıda ölümlü trafik kazasının meydana geldiği, D-400 kara yolunun Sinanpaşa Mahallesi'ndeki kesiminde üst geçit yapılması için yaklaşık 1 hafta önce çalışma başlatılmıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious