Üstü kapalı 'Polat Alemdar' eleştirisi

  • Giriş : 20.02.2007 / 00:00:00

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, gençleri ''duygularıyla oynamak isteyen aktörlere prim vermeme''ye çağırdı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Başbakan, ''Ümitvar olmalıyız. Özellikle duygularımızla oynamak isteyen aktörlere karşı uyanık olmalıyız'' dedi.
AK Parti'nin TBMM grup toplantısında konuşan Erdoğan, bu aktörlerin ekran başında, üniversite amfilerinde ya da siyasetçi olarak meydanlarda ortaya çıkabileceğini söyledi.
"Hiçbir anne baba, evladının kalem yerine silaha sarılmasını, şiddete bulaşmasını istemeyeceği gibi biz de bu ülkenin hiçbir gencinin şiddete bulaşmasına, şiddete meyletmesine, yanlış rol modellerine özenmesine razı olamayız'' diyen Erdoğan, Türkiye'de gençlik üzerinden çok oyunlar oynandığını belirtti.
Başbakan, ''Türkiye, sağ-sol olaylarını, aşırılık davet edilen ideolojik kutuplaşmaları, etnik bölünmeleri çok büyük bedellerle aştı. Öyle zamanlar oldu ki aklın yerini tamamen duygular, fikrin yerini tamamen hamaset, iradenin yerini tamamen öfke aldı. Halkı, özellikle gençliğimizin ufkunu rehin alan siyasi kutuplaşmalar had safhaya vardı. Birleştirici paydalar üzerinde siyaset yapmak kolay olmadığından herkes kutuplara savruldu. Ortak irade, milli irade zaafa uğratıldı. En büyük darbeyi, o günlerin idealist gençleri aldı" dedi.
Erdoğan, "O günlerin tezgahları dağıldıktan sonra gerçek ortaya çıktı ki istismarcılar, masumiyeti, idealizmi sonuna kadar istismar etmişler ve Türk gençliğinin duyguları üzerinden kirli oyunlar oynamışlar" diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious