Üstüne Türk bayrağı asarak intihar etti

  • Giriş : 09.05.2006 / 00:00:00

Daha önce iki kere intihara kalkıştığı öğrenilen Abdurrahman Karakış isimli vatandaş üstüne astığı Türk bayrağı ile intihar etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Edinilen bilgiye göre olay saat 06:00 sıralarında Suadiye Emin Ali Paşa Caddesi Uluderi Sokak üzerinde bulunan Mehmet Karamanca İlköğretim Okulu yanında meydanında geldi. Görgü tanıklarının verdiği bilgiye göre 51 yaşındaki Abdurrahman Karakış isimli şahıs, okul yanındaki bahçeye gelerek boğazına Türk bayrağı doladı ve bahçede bulunan ağaca kendisini iple astı. Olayı gören çevre sakinleri polise ve ambülansa haber verdi. Ancak sağlık ekipleri olay yerine geldiğinde Karakış hayatını kaybemişti.

Karakış'ın bacanağı Ümit Yalın Karakaş'ın emlakcılık işi ile uğraştığını ancak uzun zamandır işsiz olduğu için bunalımda olduğunu söyledi. Karakaş'ın Türk bayrağına karşı büyük bir sevgisi olduğunu belirten Yalın, yazdığı şiirlerinde bayrağın geniş yer tuttuğunu ifade etti. Yalın ayrıca Karakış'ın sonuncusu on gün önce olmak üzere iki kere daha intihara kalkıştığını dile getirdi. Sürekli olarak etrafa Türk bayrağı astığı ifade edilen Karakış'ın evli ve 3 çocuk babası olduğu öğrenildi.

Olayın bir ilköğretim okulu yanında meydana gelmesi nedeniyle Karakaş'ın ceseti savcı beklemeden ambülansla kadırıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious