Üstünel: Hedef iki kupaydı birine ulaştık

Üstünel: Hedef iki kupaydı birine ulaştık.24937
  • Giriş : 23.05.2008 / 20:49:00

G.Saray Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Üstünel, ''İki Kupa'' hedefiyle yola çıktıklarını, ancak birinde mutlu sona ulaştıklarını belirterek, ''Çok inişli, çıkışlı bir sezon yaşadık. Sonuç, bizim hedeflerimizle örtüştü. Hiç olmazsa kupalardan birine ulaştık,

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Galatasaray Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Haldun Üstünel, sezon başında ''İki Kupa'' hedefiyle yola çıktıklarını, ancak birinde mutlu sona ulaştıklarını belirterek, ''Çok inişli, çıkışlı bir sezon yaşadık. Sonuç, bizim hedeflerimizle örtüştü. Hiç olmazsa kupalardan birine ulaştık, mutluyuz'' dedi.

Üstünel, Galatasaray TV'ye yaptığı açıklamada, zorlu bir dönemi başarıyla atlattıklarını dile getirirken, Turkcell Süper Lig'de elde edilen şampiyonlukta tüm camianın payı bulunduğunu, mutluluğu da hep birlikte yaşamaları gerektiğini söyledi.

Sahalarının 6 hafta taraftara kapalı kalması, Feldkamp ile yaşanan sorunlar ve sakatlıklar nedeniyle sezonun zor geçtiğini anlatan Üstünel, ''Bu zorlu dönemi başarıyla atlattığımızı düşünüyorum. Bizim için öncelikli hedef iki kupaydı. Birinde ummadığımız bir şekilde yarı finalde elendik, ama hiç olmazsa hedeflediğimiz kupalardan birine ulaştık ve mutluyuz. Bu mutlulukta camia olarak herkesin payı var'' diye konuştu.

Haldun Üstünel, Brezilyalı futbolcu Lincoln'ün, Galatasaray'ın önemli varlıklarından biri olduğunu belirterek, ''Ondan, önümüzdeki sezon daha fazla verim alacağımızı sanıyorum. Bu takıma çok büyük katkısı olacağına inanıyorum. Onun değerini biliyoruz ve onunla birlikte çok büyük başarılara imza atacağız. Özellikle de Şampiyonlar Ligi'nde...'' dedi.

Bir soru üzerine, Mehmet Topal'ın, Linteroth'un sakatlığının ardından yakaladığı şansı çok iyi değerlendirdiğini ve çok fazla başarılı olduğunu ifade eden Üstünel, ''Bu sezon ortaya koyduğu performans beni ve tüm camiayı mutlu etti. Oyunculuğu ve beyefendi kişiliğiyle Galatasaray'a çok yakışıyor'' diye konuştu.

Servet'in de sezon başından sonuna dek inanılmaz bir özveriyle oynadığını ve bu arada sakatlıklarla boğuştuğunu anlatan Üstünel, bu futbolcuyu, şampiyonlukta en büyük pay sahibi olan isimlerden biri olarak gördüğünü kaydetti.

Hakan'ın, Galatasaray için bir sembol isim olduğunu, onunla ilgili kararı yönetim kurulu olarak alacaklarını ve kendisiyle paylaşacaklarını açıklayan Haldun Üstünel, Arda'yı da Galatasaray'dan kimsenin kopartamayacağını, onu bir gün takımın kaptanı olarak görmek istediğini söyledi.

Yeni teknik direktör konusundaki çalışmaların son hızla devam ettiğini ve listelerinde çok değerli hocalar bulunduğunu belirten Üstünel, görüşmelerin sürdüğünü ve en kısa zamanda teknik direktör arayışını sonuçlandırmak istediklerini anlattı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious