Üstünel: "Her maçımız final"

Üstünel:
  • Giriş : 20.12.2008 / 08:23:00

Galatasaray Kulübü Futbol Şubesi üyesi Haldun Üstünel, amaçlarının UEFA Kupası'nda finale kadar gitmek olduğunu söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

UEFA Kupası 3. turda rakipleri olan Fransa'nın Girondins Bordeaux takımını değerlendiren Üstünel, Fransız rakiplerini geçeceklerine çok inandığını belirterek, ''Şampiyonlar Ligi'nden elendikten sonra üzüntümüzü unutturacak tek şeyin, UEFA Kupası'nda final oynamak olduğunu söylemiştik. Bu hedefi önümüze koyduk. Amacımız finale kadar gidebilmek'' dedi.

Haldun Üstünel, rakip seçemeyecekleri bir döneme geldiklerini ifade ederek, ''Grup maçlarında gösterdiğimiz performansın ardından, yine eskisi gibi saygıyla anılan Galatasaray'ın ismini gündeme getirdik. Girondins Bordeaux'u geçeceğimize çok inanıyorum. Büyük Galatasaray'ın gücünü herkes görecek'' diye konuştu.

Fransız rakiplerini geçmeleri halinde NEC Nijmegen-Hamburg SV maçının galibiyle eşleşeceklerinin hatırlatılması üzerine Üstünel, ''Rakip ayırt etmemeliyiz. Her maç final havasında olacak. Bir sonraki rakibi şu an düşünmek dahi istemiyoruz. Şu an önümüzde Girondins Bordeaux maçı var. Diğer rakiplerin yapacağı maç bizi ilgilendirmiyor. Artık Girondins Bordeaux maçına kilitlendik'' ifadelerini kullandı.
Avrupa'daki mücadeleleri sırasında üst üste maçlar yapmak zorunda kaldıklarını hatırlatan sarı-kırmızılı kulübün yöneticisi, sözlerini şöyle tamamladı:

''Avrupa'daki yoğun trafik yüzünden futbolcularımız dinlenme fırsatı bulamadı. Üst üste yaptığımız maçlar sırasında sakatlıklar gibi şansızlıklar yaşadık. Galatasaray, 100 yıllık tarihinde bu kadar sakatlıklar yaşamamıştır. Sakatlıkların çok olduğu dönemde oynayan futbolcuların performansı bizi mutlu etti. Rakibimiz olan sakatlıklardan kurtulmaya başladık. Devre arası da fazla uzun olmayacak. Zaman zaman yapılacak değişikliklerle kadronun dinlenmesi sağlanacaktır.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*