Uyanamayan Fenerbahçeli bakın nasıl uyandırıldı

  • Giriş : 15.05.2006 / 00:00:00

Galatasaray’ın şampiyon olması Galatasaray ve Fenerbahçeli taraftarlar arasında ilginç olayların yaşanmasına neden oluyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

’Uyanamayan Fenerbahçeli esnafa davul çaldırdık’ diyen Galatasaraylılar, davulcuya bahşiş olarak para vermeyi de unutmadı.

Divan Pastırma Sucuk işyerinin sahiplerinden Metin Sözduyar, sezon boyunca Fenerbahçeli meslektaşlarının kendilerine oldukça sıkıntı yaşattıklarını ve bunun karşılığı olarak takımlarının şampiyonluğu davullu zurnalı kutlamak istediklerini söyledi.

Metin Sözduyar, sonuçlardan sonra Fenerbahçeli esnafında uyanamayacaklarını düşünerek bu girişimde bulunduklarını ifade ederek, ”Şampiyon olmamız bizi sevindirdi. Tabi bu şampiyonluğumuzu da belli bir çerçevede kutluyoruz. Fenerbahçeli esnaf arkadaşlarda bunu olumlu karşılıyor. Kutlamanın belli saygı çerçevesinde olmasını istiyoruz” dedi.

Sözduyar, geçen yıllarda Fenerbahçe’nin şampiyon olmasında Fenerbahçeli esnafın davul çaldırdığını hatırlattı.

Bir esnaf tarafından çarşı merkezinde özellikle bazı esnafın işyerinde davul çalmalarının istendiğini belirten müzisyen Cevat Karaoğlu ile klarnetçi Hasan Karaoğlu, bir esnafın kendileri için çarşı merkezinde davul çalınması için para verdiğini hatırlatarak, ”Bizde bu görevimizi yerine getirdik, Tabi çarşı içinde gezerken, Galatasaraylı taraftarlar bize bahşiş verdi. Teşekkür ediyorum” dedi.Bir süre çarşı içinde gezen ve Galatasaraylı taraftarların 5 ila 10 YTL bahşişler verdiği müzisyenler, polisin uyarması üzerine çarşı merkezinden ayrıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious