Uyarı dönemi bitti cezalar başladı

  • Giriş : 28.11.2006 / 00:00:00

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından sürücülere kemer takma alışkanlığı kazandırmak amacıyla bir ay önce tüm illerde başlatılan kampanya ile sürücüler emniyet kemeri takmaları konusunda uyarılmıştı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Denetime çıkan ekipler, sürücü ve yolcuları emniyet kemeri takmaları konusunda önce uyarmıştı. Polis, uyarıya aldırış etmeyenlere artık ceza yazmaya başladı. Ekiplerin, şehir içinde yaptığı dünkü denetimlerde tüm uyarılara rağmen sürücülerin büyük bir bölümünün kemer takmadığı görüldü. Aralarında ticari araçların da bulunduğu bir çok otomobil kontrol noktalarında ekipler tarafından durdurularak, kemer takmayan sürücülerin her birine 49 YTL ceza yazıldı. Ekiplerin dün akşamki yaklaşık iki saat süren denetiminde 75 araç sürücüsüne toplam 3 bin 675 YTL ceza kesildi. Ayrıca, bu sürücülerin ehliyetlerinden de 5 ceza puanı düşüldü.

Trafik Denetleme Şube Müdürü Aydın Balkanlı, sürücü ve yolcuların araçlara bindiklerinde mutlaka emniyet kemeri takmalarını isteyerek, "Vatandaşlarımıza kemer takma alışkanlığını kazandırana kadar denetimlerimiz sürecek. Kampanya çerçevesinde ekiplerimiz şehir merkezinde araç sürücülerini uyarmış, emniyet kemeri takma alışkanlığının kazandırılması için çeşitli eğitim çalışmalarında bulunmuştuk. Uyarıların ardından artık kemer takmayanlara ceza yazıyoruz," diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious