Uygulama hastanesinde kadro sıkıntısı

Uygulama hastanesinde kadro sıkıntısı.16803
  • Giriş : 18.06.2009 / 20:40:00

Abant İzzet Baysal Üniversitesi (AİBÜ) İzzet Baysal Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi'nde milyonlarca lira harcanarak kurulan bazı üniteler uzman olmadığı için hizmet veremiyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Geçen yıl 143 bin 878 hastayı kabul eden 250 yataklı İzzet Baysal Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi'nde, 5 milyon liraya yapılan yeni doğan yoğun bakım ünitesi uzman olmadığı için açılamıyor. 1 milyon liraya mal olan nükleer tıp ünitesi de uzman yokluğu nedeniyle kapalı bulunuyor.

Başhekim Prof. Dr. Mehmet Soy, 7 yıl önce kurulan 250 yataklı hastanede 24 kliniğin bulunduğunu söyledi. Prof. Dr. Soy, son bir yıl içerisinde doğumhane, psikiyatri servisi, tıbbi genetik laboratuarı, ayaktan kemoterapi-infüzyon odası ile hemodiyaliz, taş kırma ve koroner yoğun bakım ünitelerinin açıldığının bilgisini verdi.

Prof. Dr. Mehmet Soy, yeni doğan yoğun bakım ve nükleer tıp ünitelerinin uzman hekim ve öğretim üyesi yokluğu nedeniyle açılamadığının altını çizdi. Prof. Dr. Soy, "Çocuk hastalıkları, iç hastalıkları, radyoloji, acil ve daha birçok anabilim dalında öğretim üyesi eksikliği had safhaya ulaştı." dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*