Uygun, galibiyetten memnun

Uygun, galibiyetten memnun.13360
  • Giriş : 22.02.2009 / 20:23:00
  • Güncelleme : 22.02.2009 / 21:05:32

Maç sonrası bir değerlendirme yapan Sivasspor Teknik Direktörü Bülent Uygun, maçta oynanan futbolu beğendiğini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Şampiyonluk yarışında rakipleri Trabzonspor ve Fenerbahçe'nin puan kaybettiği haftada 3 puan almak için çalıştıklarını belirten Uygun, "Alacağımız 3 puan bizi güzel yerlere getirecek ve takımımıza olan güven yükselecekti. Bazı bölümlerde istediğimiz futbolu sahaya yansıtmasak bile en azından 3 puanı alacak bir futbolu sahaya yansıttık. Ekis 5 derecede oynanan Futbol bana görü her iki takım adına güzeldi." dedi.

Bir soru üzerine Bülent Uygun, artık bütün maçların zor geçtiğini ve ligde bazı takımların kümede kalmaya bazı takımların da üst sıralara oynadığını söyledi. Eskişehirspor futbolcuları ve teknik heyetinin penaltı itirazlarıyla ilgili olarak da Uygun, pozisyonun penaltı olma ihtimalinin yüksek olduğunu ifade etti.

Uygun, "Pozislyonu çok uzaktan gördüm Faruk'un kayarak topa girdiği pozisyonda ele temas var gibi görünüyor. Anlatılanlara göre penaltı olma ihtimali yüksek. Ama hakemin takdir hakkını orda niçin nasıl kullandığını bilmiyorum." şeklinde konuştu.

Fenerbahçe lig ve kupa maçlarıyla ilgili bir soruya da başarılı teknik adam, İstanbul'da Fenerbahçe'den puan almak ve ardından da kupa maçında avantajlı bir skor alarak Sivas'a dönmek istediklerini ifade etti. Fenerbahçe'nin sıkıntılı günler geçirdiğini belirten Uygun, bu takımın bu sıkıntıları aşacak yıldızları kadrosunda barındırdığını sözlerine ekledi.

Sivasspor'un başarılı futbolcuları Murat Erdoğan, Musa Aydın ve Faruk da, galibiyetten duydukları memnuniyeti dile getirdiler.

Ligde bütün takımların Sivasspor'a çok iyi motive olduğunu belirten Murat Erdoğan, Eskişehir galibiyetiyle şampiyonluğa inanmaya başladıklarını ifade etti.

Sivasspor olarak kendi evlerinde maçlara avantajlı başladıklarını dile getiren Musa Aydın da, aldıkları 3 puanın Sivas'ı iyi yerlere getirdiğini belirtti.

Maçın 83. dakikasında rakibiyle girdiği mücadele sonunda penaltı pozisyonu tartışmalarına neden olan Faruk Bayar ise, Sivas'ın haddini bilerek oynadığını söyledi. Takım olarak kimseyi küçümsemediklerini ve gözlerinde büyütmediklerini anlatan Faruk, "Bence Sivasspor hakettiği yerde. Türkiye'nin 5. büyük takımı olma yolunda emin adımlar atmayı sürdürüyor." dedi.

Verilmeyen penaltı pozisyonu tartışmaları hakkında sorulan bir soruya Faruk Bayar, şu cevabı verdi:
"Ben bugüne kadar hiçbir hakeme itirazda bulunmadım ve hiçbir arkadaşıma kötü bir laf etmedim. Ben Eskişehir çocuğuyum. Eskişehir'in alt yapısında büyüdüm. Ben burdan Estkişehir taraftarından bir kusurum varsa özür dilemeyi yeğliyorum. Ama ben o pozisyonda Koray arkadaşımızın orta yapacağını anladığım için ölümüne topun önüne atladım. İnsiyatifim, elimle topu çelmek değildi. Benim gönlüm ferah."

ÇALIMBAY: "TAKIMIMA GÜVENİYORUM, TEK GÜVENMEDİĞİM HAKEMLER"

Gösterdikleri mücadeleden dolayı futbolcularını tebrik ederek söze başlayan Eskişehirspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay da, maçın hakemine yüklendi.

Sivasspor'un başarılı mücadelesini bildiklerini belirten Çalımbay, "Sivas'ın galibiyetine gölge düşürmek istemem; ama malesef hakem hataları karşımıza çıkıyor. Bu bizim sezon başından beri belki de 10'uncu puanımızın hakemler tarafından gittiği bir maç oldu. Ben takımıma sonuna kadar güveniyorum, benim tek güvenmediğim hakemler. Hiçbir hakeme güvenmiyorum artık. Çünkü çok basit hatalar yapıyorlar. " şeklinde sert çıktı.

Çalımbay, bir Sivaslı olarak Sivasspor'un bulunduğu konumdan gurur duyduğunu sözlerine ekledi.

 

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*