Uygun: "Başarımızı görmeyen ahmaktır"

Uygun:
  • Giriş : 11.03.2008 / 15:51:00

Uygun, şampiyonluk şanslarını diğer üç takımla eşit görüyor

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Sivasspor teknik direktörü Bülent Uygun, ''Sivasspor'un başarısını görmezlikten gelmek ahmaklıktan başka bir şey değildir'' dedi.

Üç büyük takım ile şampiyonluk mücadelesi veren kırmızı beyazlı ekibin teknik direktörü Uygun, medyada yapılan "Sivasspor'un şampiyon olması zor" şeklindeki görüşleri ile ilgili açıklamada bulundu.

Uygun, "zamanında kendi köşelerinde yazılan yazının bir türlü gerçekleşmemesinden dolayı kaynaklanıyor bu tip düşünceler. Onları çok dikkate almıyorum. Sivasspor'un başarısını görmemezlikten gelmek sadece kendi ahmaklığından başka bir şey değildir" dedi.

"10 trilyon bütçe ile bu kadar güzel işler yapıyorsa. Anadolu'nun gönüllerin şampiyonu deniyorsa bu Sivasspor'un başarıdır" diyen Uygun, "denilenlerin doğru çıkmaması bizi moral olarak duruma düşürmüyor. Aksine kamçılıyor. Kaybedecek bir şeyimiz olmadığı için kazanabilmek için var gücümüzle çalışıyoruz" ifadelerini kullandı.

Genç teknik adam, şampiyonluk için mücadele eden dört takımın şansını eşit gördüğünü belirterek, "en az hatayı yapanın, stresli ortamdan kendisini soyutlayıp iyi kenetlenenin şansı olduğunu düşünüyorum. Herkes kadar şansımız var" şeklinde konuştu.

Futbolculuk döneminde Fenerbahçe forması giyen Uygun, sarı-lacivertlilerin Şampiyonlar Ligi'nde çeyrek finali geçmesi halinde final oynayacağını iddia etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious