Uygun: ''Biz özgüvenimizi kaybetmiştik''

  • Giriş : 11.11.2006 / 00:00:00

Sivasspor'un çiçeği burnundaki Teknik Direktörü Bülent Uygun, 1 - 0 kazandıkları Beşiktaş maçından sonra düzenlediği basın toplantısında oyuncularına övgüler yağdırırken, onların önünde şapka çıkardığını ve hepsini tebrik ettiğini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Uygun, maçtan önce Beşiktaş maçının çok zor olacağını bildiklerini, bunun maçtan önce belli olduğunu belirterek, ''Beşiktaş'ın galibiyete ihtiyacı vardı. Geçen hafta ligde berabere kalmışlardı. Önümüzdeki hafta Fenerbahçe ile oynayacaklar. Bu yüzden bizi yenerek rahatlamak ve moral bulmak istiyorlardı. Bu yüzden maç bizim için daha da zorlaşmıştı. Buna göre sistem değişikliğine gittik, oyuncularıma da maç öncesinde çıkıp sakin ve akıllı oynamalarını söyledim. Maçtan sonra içeri girince sizi alkışlayacağım dedim onlar da gereğini yaptılar ve ben de onları kapıda karşıladım, önlerinde şapkamı çıkardım ve hepsini tebrik ettim'' dedi.

Sivasspor'un genç teknik adamı, takım olarak özgüvenlerini kaybettiklerini, kan değişikliğinde bunu vurguladıklarını belirterek, ''Biz özgüvenimizi kaybetmiştik. Fenerbahçe ile oynadığımız Fortis Türkiye Kupası'nda sistem değişikliğine gittim. Oyuncularıma çıkın bunu uygulayın, rahat olun ve istediğiniz gibi oynayın dedim. Biz Fenerbahçe maçında sadece sistemi denedik, buna rağmen pozisyonlar ürettik ancak golü bulamadık. Rakibimiz ise golleri buldu. Biz o sonucu hiç önemsemedik, çünkü amacımız ligde kalmak, onun için de lig maçları bizim için daha önemli. Beşiktaş maçını da bu düşüncelerle oynadık istediğimizi aldık'' diye konuştu.


- SERVET: ''BEŞİKTAŞ, FENERBAHÇE MAÇINI DÜŞÜNÜYORDU HERHALDE'' -


Bu arada Teknik Direktör Bülent Uygun'dan sonra basın mensuplarının karşısına geçen Servet Çetin ve Serdar Topraktepe de maçı kazandıkları için çok mutlu olduklarını söylediler.

Sezon başında Fenerbahçe'den Sivasspor'a transfer olan Servet Çetin, yaptığı açıklamada, ''Zor bir maçın bizi beklediğini biliyorduk. Favori Beşiktaş'tı. Biz de bunu biliyorduk. Buna rağmen biz iyi hazırlandık. Fenerbahçe ile oynadığımız ve 4 - 0 kaybettiğimiz kupa maçını oynarken bile biz bu maçı düşünüyorduk. Çok pozisyon bulduk ama bunların sadece birini değerlendirdik. İyi oynadığımızı ve haklı bir galibiyet aldığımızı düşünüyorum'' dedi.

Servet, Beşiktaş neden kaybetti, Fenerbahçe - Beşiktaş maçıyla ilgili görüşünüz nedir şeklindeki bir soruya ise, ''Beşiktaşlı arkadaşlarımın kafasında Fenerbahçe maçı vardı, bu yüzden bizim maça konsantre olamadıklarını düşünüyorum. Beşiktaş, Fenerbahçe'ye ters geliyor, iyi bir maç olacağını ve hak edenin kazanacağını tahmin ediyorum'' diye cevap verdi.

Bir zamanlar Beşiktaş'ta da forma giyen Serdar Topraktepe ise, ''Beşiktaş büyük bir camia, beni Serdar yapan Beşiktaş, biraz sıkıntı yaşıyorlar ama bana göre üst sıraları yine zorlayacaklar. Beşiktaş'ta forma giydiğim zamanlarda biz de zaman zaman bu sıkıntıları yaşadık. Beşiktaş'ın bu sıkıntıları atlatacağını düşünüyorum. Biz ise iyi kapandık, kontrotaklarla çıktık. Beşiktaş zor günler yaşıyor, bu bilinçle hareket ettik. İlk yarım saati atlatırsak puan alırız diye hesapladık ve bunu da başardık. Çok mutluyum'' diye konuştu.


- TİGANA VE BEŞİKTAŞLI FUTBOLCULAR KONUŞMADI -


Öte yandan Beşiktaş Teknik Direktörü Jean Tigana, bu sezon ilk kez maç sonundaki basın toplantısına katılmadı. Fransız teknik adam karşılaşma sonrası konuşmazken, Siyah - beyazlı futbolcuların da ağzını adeta bıçak açmadı. Futbolcular, maç sonrası herhangi bir açıklamada bulunmadılar.


- OTYAKMAZ: ''BU STAT BİZE UĞURLU GELİYOR'' -


ıÜü Sivasspor Kulübü Başkanı Mecnun Otyakmaz, futbolcularının, Beşiktaş karşısında aldıkları galibiyeti, iyi bir mücadele ortaya koyarak aldıklarını ve hakkettiklerini söyledi.

Başkan Otyakmaz, maçtan sonra yaptığı değerlendirmede, Beşiktaş karşısında çok sayıda pozisyondan da yararlanamadıklarını belirterek, ''Yağmur gibi gelen Sivasspor atakları oldu. Çok heyecanlandık. Bu stat bize uğurlu geliyor. Geçen yıl da buradan 3 puan almıştık. Bu stadı çok seviyoruz'' dedi.

Başkan Otyakmaz, Beşiktaş karşısında gerçekten hatasız bir Futbol oynadıklarını, kaleci Petkoviç'in kritik kurtarışları sayesinde de 3 puanı alana taraf olduklarını ileri sürdü. Otyakmaz, teknik direktör Bülent Uygun ile devam edip etmeyeceklerinin sorulması üzerine de, ''Bizim önümüzdeki yıldaki teknik direktör adayımız Bülent Uygun idi. Menajerlik görevini sürdürürken aynı zamanda teknik direktörlük diplomasını aldı. Kısmet böyleymiş, şimdiden takımı ona teslim ettik. Onunla başarılı olacağımıza inanıyorum'' diye cevapladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious