Uygun: Bu puan çok önemliydi

Uygun: Bu puan çok önemliydi.13360
  • Giriş : 18.04.2009 / 21:51:00

Sivasspor Teknik Direktörü Bülent Uygun, Konya maçının ardından bir açıklama yaptı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Sivasspor Teknik Direktörü Bülent Uygun iki tarafın da oynamaya çalıştığını ve sahada güzel bir Futbol sergilendiğini söyledi.

Tüm bireysel yeteneklerin sergilendiği istekli bir maç olduğunu ifade eden Uygun, ''Sivasspor kazanmak için elinden gelen herşeyi yaptı. Fakat direkten dönen toplar ve son hamlelerdeki vuruşlar maalesef istediğimiz gibi sonuçlanmadı. Ancak Konyaspor gibi güçlü bir takımdan deplasmanda 1 puan almak, şampiyon olmamıza büyük katkı sağlayacak'' dedi.

''BU 1 PUANIN ÖNEMİNİ HERKES GÖRECEK''

3 hafta sonra bu 1 puanın ne denli önemli olduğunu herkesin göreceğini dile getiren Uygun, şöyle devam etti:

''Futbolcu kardeşlerimi kutluyorum. Daha yapmaları gereken birçok maç var. Anadolu'dan bir takımın şampiyon olabileceğini gösterdiler. Yıllarca insanların aklına, 4 büyükten başka bir takımın şampiyon olamayacağı kazınmıştı. Sivasspor, Anadolu'dan her takımın doğru planlamayla şampiyon olabileceğinin bir örneğidir. O yüzden ben futbolcu kardeşlerimle gurur duyuyorum. Yolumuza devam ediyoruz. İnşallah sezon sonuna gelindiğinde bu başarımızı kupayla taçlandırırız.''

Bir gazetecinin, ''Geçen yıl 'Sivasspor'u Türkiye'de şampiyon yapmazlar' diye bir açıklamanız olmuştu, bu sezon da aynı şeyleri düşünüyor musunuz?'' biçimindeki sorusunu Uygun, ''Arkadaşlar Türkiye'de gerçekleri hepimiz çok iyi biliyoruz. Gerçeklerin neler olduğunu benden daha iyi bilenler de var. Dolayısıyla bir Anadolu takımının şampiyon olmasını Anadolu'nun bu güzel insanlarına layık görmeyenleri ben de Türk futboluna layık görmüyorum'' diye yanıtladı.

Bir başka basın mensubunun, ''Şampiyonluğu kaldıracak kapasiteniz olduğunu düşünüyor musunuz?'' biçimindeki sorusuna ise Uygun, ''Herşeyi kaldırabiliriz, dünyayı bile kaldırabiliriz'' diye yanıt verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*