Uygun hakemlere tepkili

Uygun hakemlere tepkili.14563
  • Giriş : 31.01.2009 / 23:00:00
  • Güncelleme : 31.01.2009 / 22:58:56

Sivasspor Teknik Direktörü Bülent Uygun, hakemlere tepki gösterdi

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bülent Uygun, 0-0 berabere kaldıkalrı Kayserispor maçı sonrası düzenlendiği basın toplantısında, yağmur nedeniyle zeminin kötü olduğunu ve bu nedenle iki takımın da istediği futbolu sahaya yansıtamadığını belirterek, ''Mücadele anlamında iki tarafın da futbolcularını tebrik ediyorum'' dedi.

Futbolcuların iyi işler yapmaya çalıştığını belirten Uygun, şöyle konuştu:
''Ancak hakemimiz 15 tane faul yapan Cangele'ye sarı kart göstermezken, oyuna girer girmez topu çalmak isterken faul yapan Balili'ye sarı kart gösterdi. Bu ne lahana bu ne turşu. Hadi bundan vazgeçtim, adamın ayağını kıracak şekilde tabanla giren futbolcuya, kardeşim koşarken göster kırmızı kartını.

Niye benim futbolcum, 3 dakika sonra sana 'Sarı kart göstermeyecek misin?' diyor. Sen bunları çözebileceksin, o avantajı çözebileceksin, sen bunları okuyacaksın ki belki UEFA'da final yönetirsin. Şiş yansın kebap yanmasın, Adana kebabı yandı. Adanalılar Futbol izleyemedi. Böyle şey mi olur?''

Uygun, oyundan atılan oyuncusunu alnından öpen Kayserispor Teknik Direktörü Tolunay Kafkas'ı da eleştirerek, ''Tebrik ediyorum seni Tolunay hoca'' ifadesini kullandı.

Bülent Uygun bir soru üzerine 3 gün önce zorlu Galatasaray maçından çıktıklarını, yüksek tempoda iki maç oynayınca futbolcularının ister istemez zorlandığını söyledi.

Futbolcularının zorlanmasında kötü saha şartlarının da etkisi olduğunu bildiren Uygun, ''Ancak deplasmanda aldığımız 1 puan iyidir'' dedi.

Uygun, hakemle ilgili bir başka soru üzerine de bir pozisyonda futbolcusunun topun önüne geçmek isterken sarı kart gördüğünü anımsatarak, ''Tartışılacak bir pozisyon, futbolcum topun önüne geçmeye çalışıyor sarı kart veriyor. Hakeme ne diyeyim. Allah sonlarını hayır etsin'' şeklinde yanıt verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*