Uygun: Hata herkese oluyor

Uygun: Hata herkese oluyor.17705
  • Giriş : 04.11.2007 / 20:16:00

Sivasspor Teknik Direktörü Bülent Uygun, "Beşiktaş'ın maça PAF takımıyla çıkacağına inanmak istemiyorum" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bülent Uygun, 4-0 galip geldikleri Kasımpaşa maçuı sonrası yağtığı açıklamada, futbolcularını tebrik ettiğini belirterek, "Takımımızda 6-7 eksik olmasına rağmen diğer oyuncuların hepsi onları aratmamak uğuruna fedakarca oynadı. Sahada Futbol oynatmaya çalışan hakem ve yardımcıları vardı. Böyle bir güzel skorla galip geldiğimiz için mutluyuz. Biz şampiyon olacağız demedik ama bazıları liderliği yakalayınca farklı şeyler söyledi. Liderliği kaybedince Sivasspor bitmiş ve hakederek bulunduğu yere gelmemiş imajı çizdiler. Kendi hayal ettkikleriyle birşeyler çizmeye çalıştılar. Bugün de güzel bir Futbol oynadık. Yolumuza devam ediyoruz. Mütevazi ama iyi bir takımız, inanmışlığımız var ve iyi bir takımımız var. Halk olarak inandık, kilitlendik. Dünyanın en güçlü askerinin arkasındayız” diye konuştu.

"BEŞİKTAŞ’IN PAF TAKIMIYLA MAÇA ÇIKACAĞINA İNANMAK İSTEMİYORUM"

Beşiktaş’ın gelecek haftaki maça PAF takımıyla çıkma kararını değerlendiren Uygun, şöyle konuştu;

"Maçtan sonra sinirle söylenmiş söylemlerdir. Beşiktaş büyük bir camiadır ve sahaya öyle çıkmayacaklarını düşünüyorum. Buna inanmak istemiyorum. Hata futbolda herkese oluyor. Hakemler dikkatli olmaya çalışsınlar. Pozisyonları ceza sahasına yakın takip etmeleri gerekiyor. Bizim ise ceza sahasına girmeyen hakemlerimiz var. Futbol artık çok süratli ve hızlı oynanıyor. Orta sahadaki faüller etkilemiyor."

Kasımpaşa Teknik Direktörü Werner Lorant ise kendileri adına kötü bir maç olduğunu belirterek, “Böyle bir maçı değerlendirmeme gerek yok. Oyun akışına bakarsanız, bizim için tamamen bir rezaletti. 35’inci saniyede mağlup duruma düşüp ardından 2’inci golü yerseniz rakibi motive ediyorsunuz ve onlar daha güçlü şekilde oyunu sana karşı kuruyor. Lige yeni çıkan bir takım olarak özellikle defansta güçlü olmak gerekiyor. İkili mücadeleyi kazanmak gerekiyor, ama 25’inci saniyede gol yersen onların motivesini artırıyorsun. Sivasspor’un forvetleri Balili, Mehmet Yıldız, Mohammed’i rahat bırakmamak gerekirdi. Kontrolü 90 dakika boyunca elinde tutmanız gerekiyordu” diye konuştu.

Sivasspor’da maçta 2 gol atan Mohammed Ali Kurtuluş, galibiyetten dolayı mutlu olduklarını belirterek, “Bugün farklı skorla galip geldik. Rakibimize poziyon vermeden galip geldik. Bize inanmayan çok kişi var ama biz bu akşam iyi bir takım olduğıumuzu ve iyi oynadığımızı gösterdik. Bu galibiyeti sakatlanan arkadaşlarımıza armağan ediyorum. İyi bir futbolla galip geldiğimiz için mutluyum” dedi.

Sivasspor’un defans oyuncusu Sedat Bayrak ise, “Konya maçında ilk yarım saatte 3 sakat vermiştik. Deplasmanda mağlup olmak bizi oldukça üzmüştü. Zirveye çıkmak zor ama indirmek kolay. Aleyhimize konuşanlara cevap vermemiz gerekiyordu. En güzel cevabı sahada verdiğimize inanıyorum.” dedi.

Sivasspor kaptanı Mehmet Yıldız ise sonuçtan memnun olduklarını belirterek, “Talihsiz sakatlıklarımız nedeniyle eksiklerimiz vardı. Ancak bugün onlar kadar iyi oynayan arkadaşlarımız vardı. Bizim illa şampiyon olmak gibi hedefimiz yok ama burada kalmak istiyoruz. Geçen hafta son dakikada mağlup olmuştuk. Bugün taraftarımıza iyi bir maç izlettik. Bundan sonra da devam edeceğiz” diye konuştu.

HÜRRİYET

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious