Uygun: Sürprize hazırız

Uygun: Sürprize hazırız.11046
  • Giriş : 16.04.2008 / 17:32:00

Sivasspor Teknik Direktörü Bülent Uygun ligi sürpriz bir yerde bitirebileceklerini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Uygun, "Sahamızda Fenerbahçe ve Beşiktaş yenilgileri nedeniyle kaybettiğimiz puanlara çok üzülüyoruz. Eğer bu maçları lehimize çevirseydik, bugünkü konumumuz çok daha farklı olabilirdi" dedi.

KAYSERİSPOR’u deplasmanda yenerek aldığı 3 puanla şampiyonluk umutlarını sürdüren Sivasspor’un teknik direktörü Bülent Uygun, "Fenerbahçe ve Galatasaray’ın yine puan kaybetmesini bekliyeceğiz. Ligi sürpriz bir yerde bitirebiliriz" dedi.

Ekip ruhu oluştu

Cumartesi günü oynayacakları Ankaraspor maçını düşünmeye başladıklarını belirten Uygun, herkesin her hafta yarıştan kopmalarını beklediği bir süreçte Sivasspor’un son 4 haftaya girerken halen şampiyonluk şansının bulunduğunu vurgularken şöyle devam etti: "Biz istendiği takdirde, imkanlar ve bütçe ne kadar kısıtlı olursa olsun, iyi bir ekip ruhuyla bir Anadolu takımının neler yapabileceğini gösterdik. Bu biz ve bizim gibi düşünen diğer Anadolu takımlarının da ufkunu açtı. Umut ediyorum ki gelecek yıldan itibaren çok daha fazla Anadolu takmımının da içinde yer aldığı çok takımlı bir şampiyonluk yarışının yaşanması, Türk futboluna önemli bir katkı sağlayacak."

Mutlaka kazanacağız

Kalan 4 maçlarını kazandıkları takdirde şampiyon olabileceklerini, Şampiyonlar Ligi’ne de katılabileceklerini ifadede eden Bülent Uygun, şöyle konuştu: "Şimdi, kendi sahamızda Fenerbahçe ve Beşiktaş yenilgileri nedeniyle kaybettiğimiz puanlara çok üzülüyoruz. Eğer bu maçları lehimize çevirseydik, bugünkü konumumuz çok daha farklı ve rahat olabilirdi. Kendi sahamızda 3 büyüklerden son olarak Galatasaray’la oynayacağız.

Bu maçın hayati önem taşıyacağını düşünüyorum. Fenerbahçe ve Beşiktaş maçındaki hatalarımızı tekrar etmeyeceğiz ve bu maçı mutlaka kazanacağız. Bu maçlarda çıkacak sonuçlar ligde sürprizlere açık olabilir. Biz ligi sürpriz bir yerde bitirebiliriz" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious