Uygun: Takım olarak iyiyiz

Uygun: Takım olarak iyiyiz.17705
  • Giriş : 26.04.2008 / 22:44:00

Sivasspor Teknik Direktörü Bülent Uygun, kısıtlı imkanlarla her Anadolu takımının şampiyon olabileceğini gösterdiklerini belirtti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Denizlispor maçının ardından açıklama yapan Uygun, galibiyetten dolayı tüm futbolcularını kutlayarak, “Denizlispor galibiyetiyle 22. galibiyete ulaştık. Futbolcularım bireysel yeteneklerini sergileyip, güzel şeyler yapmaya çalıştı. Takım olarak iyi işler yaptığımızı düşünüyorum. Ligde rahatlamış durumdaki Denizlispor da iyi bir Futbol ortaya koyarak, şaibeye meydan vermedi” dedi.

Uygun, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Sahada aslanlar gibi oynayan Denizlispor vardı. Tek üzüldüğüm 3-5 tane kendini bilmez taraftar. Küfür edenlerin de anneleri var. Eğer çok sorunun varsa, ben zaten tesislerdeyim gelirsin. Onun dışında yolumuza devam ediyoruz. Futbolcularımla gurur duyuyorum. Mütevazi ve kısıtlı imkanlarla Anadoluda her takımın şampiyon olabileceğini gösteren bir takımım var. Güzel bir karşılaşma oldu. Hakem de gayet güzel, istekli, arzulu hata yapmamaya özen gösteren bir hakemdi. Futbolcularımı galip geldikleri için kutluyorum.”

Bir gazetecinin yarınki Galatasaray-Fenerbahçe maçıyla ilgili nasıl bir sonuç istediğini sorması üzerine Uygun, “Biz haftaya Galatasaray, daha sonra Gençlerbirliği ile oynuyoruz. İki takımın da berabere kaldığı andan itibaren puan farkı 1'e inecek, 2 maçı da aldığımızda diğer puan kayıplarını bekleyerek, şampiyon olmak istiyoruz. Bazıları şampiyon olamaz diyor, ama biz, bizi seveni de sevmeyeni de seviyoruz. Biz Türk sporuna hizmet ediyoruz” diye konuştu.

Sivassporlu futbolcu Musa ise güzel bir galibiyet aldıklarını, Sivasspor'un başarısının Anadolu takımlarının ulaşamayacağı bir başarı olduğunu söyledi.

DENİZLİSPOR CEPHESİ

Denizlispor Teknik Direktörü Güvenç Kurtar ise son haftaların en güzel maçlarından birinin oynandığını, izleyenlerin zevk aldığını belirtti.
Futbolcularını iyi mücadeleden dolayı tebrik eden Kurtar, Sivasspor'u bulunduğu konumdan dolayı kutladığını ifade etti.

Kurtar, “Sivasspor çok güzel şeyler yaptı. Şu anda 70 puana ulaştılar. Çok büyük başarı elde ettiler. Kısıtlı imkanlarla, çok önemli futbolcuları olmadığı halde başarılı oldular. Futbolcularını kutluyorum. Başarılarının devamını diliyorum” dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious