Uygun: 'Terim sakin davranmalıydı'

Uygun: 'Terim sakin davranmalıydı'.13360
  • Giriş : 13.09.2008 / 15:25:00

Sivasspor teknik direktörü Bülent Uygun, Fatih Terim daha sakin davranmalıydı dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Uygun, kulüp tesislerinde Bursaspor maçı hazırlıkları sonrasında basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Milli Takımlar Sorumlusu Fatih Terim hakkında yapılan eleştirilere ve yaşanan olaylara yönelik bir soru üzerine Uygun, milli takımın inanılmaz derecede güzellikleri başardığını, Avrupa Şampiyonası'ndaki üçüncülüğe rağmen birçok kesim tarafından eleştirilmenin verdiği sıkıntıların meydana geldiğini söyledi.

Bu durumun futbolcusundan teknik ekibine kadar herkesi çok fazlasıyla gerdiğini ama alınan başarının da birçok kişinin daha sakin olmasını sağladığını kaydeden Uygun, şunları söyledi:

"Avrupa Şampiyonası'nda üçüncü olmuş bir takımda, Dünya Kupası elemelerinin stresli ortamında,bir maçtan önce yazılan bazı yazılar, bizim gibi etten kemikten yapılmış insanları, antrenörlerimizi, açıkçası bizi çok zor durumda bırakıyor. Psikolojik olarak, stres olarak, zaten her sorunla ilgilenen, çocukların aile sorunundan tutun da takımın başarısı ve genel başarıyla ilgilenen bir yönetici olmamız itibariyle bu psikolojik sorun bazen istemediğimiz durumlara meyil verebiliyor. Fatih Terim, bugün bu ülkede UEFA Kupası'nı kazanmış, Avrupa Şampiyonası'nda üçüncülük kazandırmış, birçok şampiyonluklar alan ve Türkiye'nin en değerli hocası. Dolayısıyla hocamızın o anlık sinirle söylemiş olduğu sözler, belki de o yazılan yorumun şiddetiyle ilgili veya dozajıyla ilgiliydi. Ama tabii ki Fatih Terim, bu ülkenin imparator ekolü olarak da biraz daha sakin davranmalıydı."

Yazarların, futbolcuların, antrenörlerin hep beraber Türk sporunu 'daha ileriye nasıl götürebiliriz, nasıl daha iyi kendimizi geliştirebiliriz ve güzellikleri nasıl yaparız' diye düşünmeleri gerektiğini ifade eden Uygun, ''İyi kalpli olup kendi içimizdeki kini ama kalem yoluyla ama sözlü olarak, zikrederken daha düşünceli ve daha ılımlı yaklaşmamızda fayda vardır'' dedi.

Eleştirinin yapılması gerektiğini, bu duruma saygı duyduğunu belirten Uygun, şöyle devam etti:

"Hatırlıyorum, benimle ilgili yapılan bir eleştiri de vardı. Sayın Osman Tamburacı, Fenerbahçe maçından sonra (Burnuma pis kokular geliyor) demişti. Bu söylenecek bir laf değil. Yenilir yutulur bir laf da değil. Ama ben kendisine bu tarzdaki söylemlerinin o andaki psikolojik ruh hallerinden dolayı söylediğini düşünüyorum. O yüzden de bütün yazarlarımız, hocalarımız, futbolcularımız biraz daha sağduyulu olmalı. Sonuçta giydiğimiz formanın şerefi zaten tartışılmaz. Biz, Türk halkı için güzel şeyler yapmaya çalışıyoruz. Karşılığını da maddi ve manevi olarak fazlasıyla alıyoruz. O yüzden, bu yaşadığımız olay açıkçası üzüntü verici oldu. Bundan sonra herkesin biraz daha hoşgörülü olması bizim açımızdan çok daha iyi diye düşünüyorum."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*