Uygun: ''Tesadüfen buradayız, devam ediyoruz''

Uygun: ''Tesadüfen buradayız, devam ediyoruz''.17705
  • Giriş : 19.01.2008 / 17:50:00

Turkcell Süper Lig'in lideri Sivasspor'un başarılı teknik direktörü Bülent Uygun, 2-0 kazandıkları İstanbul Büyükşehir Belediye maçından sonra düzenlediği basın toplantısında kazandıkları ve liderliklerini sürdürdükleri için mutlu olduklarını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bazılarının Sivasspor'un tesadüfen burda olduğunu söylemesine manidar bir cevap da veren Uygun, ''Tesadüfen buradayız ve devam ediyoruz. Yine kazandık.'' dedi.
Takım olarak maç maç düşündüklerini, İstanbul Büyükşehir Belediye maçında da güzel, çekişmeli ve zevkli bir maç oynadıklarını ifade eden genç çalıştırıcı, ''İstanbul Büyükşehir Belediyespor'da gayet istekli ve arzulu oynadı. Biz de kontrollü bir maç çıkardık. İstanbul yüzde 60 topa sahipti ama pozisyon bulamadı, biz kazandık. Tesadüfen buradayız. Olimpiyat Stadı ve rüzgar oyun düzenini etkiliyor. Bu maçta da etkiledi. Top kontrolü zorlaşıyor, ama buna rağmen ortaya koyduğumuz mücadeleden dolayı oyuncu arkadaşlarımı tebrik ediyorum.'' diye konuştu.

Maç bitiminde yaşanan olaylarla ilgili bir soruya ise Uygun, ''İstanbul Büyükşehir Belediyespor'un kaleci antrenörü Mahir hoca, 'kaptanına terbiye ver diyor' ama kaptanıma küfür ediyor. Maç bitmiş futbolcuma tekme atıyorsun, benim futbolcum ona karşılık vermiş mi? Hayır. Bir sıkıntı varsa bize söyler ben gerekeni yaparım. Biz başka takımın oyuncusuna birşey söylüyor muyuz? Ben kendi oyuncularıma gerekeni söylerim, ama başka birinin benim oyuncuma müdahale etme hakkı yok.'' diye cevap verdi.

Uygun, bir basın mensubunun, Sivasspor'un hedefiyle ilgili sorusuna da, ''Biz maç maç düşünüyoruz, aşama aşama gidiyoruz. Tesadüfen burada olduğumuz söyleniyor, yine tesadüfen devam ediyoruz. Basın desteği, gazetelerde ve televizyonlarda yer alma, 4 büyüklerin konumu dikkate alındığında bizim işimiz daha da zorlaşıyor. Sıkıntıları siz benden daha iyi biliyorsunuz. Hemen herkes önce 4 büyüklerden birini, daha sonra kendi doğduğu şehrin takımını tutuyor. Basın mensupları da böyle. Şampiyonluğu tabiiki biz de istiyoruz ama arada her yönüyle uçurumlar var. Bütçeler çok farklı. Biz de kendimize göre devam ediyoruz.'' şeklinde cevap verdi.

Uygun, Fenerbahçe, hava soğukluğunu bahane ederek maçın ertelenmesini istiyor sorusuna ise ''Trabzonspor'la -24 derecede oynadık. Şimdi hava daha da iyileşti, -10 derece oldu. Maç gününe kadar daha da güzel olacak. Ben Sivas'ta eşofmanla geziyorum, bana birşey olmuyor. O maçın ertelenmesi için her hangi bir neden göremiyorum. Sivasspor - Fenerbahçe maçı orada oynanır.'' diyerek tepki gösterdi.

Futbolcu çıkışında da basın mensuplarına konuşan Uygun, ''Tesadüfen burdayız, geçiyorduk uğradık, her hangi bir şey yok.'' diye konuştu.


- ABDULLAH AVCI: ''SİVASSPOR 2.5 POZİSYON BULDU 2-0 KAZANDI'' -


İstanbul Büyükşehir Belediyespor Teknik Direktörü Abdullah Avcı, Sivasspor karşısında haketmedikleri bir mağlubiyet aldıklarını söyledi. Avcı, taktım olarak çok iyi mücadele ettiklerini, oyun üstünlüğünün kendilerinde olmasına rağmen gol yollarında etkili olamadıklarını belirterek, ''90 dakikanın 80 dakikasını rakip sahada oynayıp rakibe pozisyon vermeden kaybettik.'' dedi.

Genç teknik adam, puan durumu olarak tehlikeli bölgeye yakın olduklarını, bu maçı kazanıp yukarlarda yer almak istediklerini belirterek, ''Bu maçı kazanmayı çok istiyorduk fakat olmadı. Bu maç artık geride kaldı, önümüzde oynayacağımız Gençlerbirliği Oftaş maçına bakacağız. Maçın kırılma anında rakibin pozisyonu yokken ilk yarıda 2 pozisyon bulup birini gole çevirdiler. İkinci yarıda da aynı durum oldu. Bu mağlubiyetten dersler çıkarmamız gerek. Adriona Nascmento'yu Gökhan Kaba Fenerbahçe maçında iyi oynadığı ve gol attığı için tercih ettim. Belediye ruhuyla mücadele ediyoruz, centilmence oynamak istiyoruz. Rakiplerin davranışı, yapılan hareketleri ve hakemlerin kararlarını ben değil siz basın mensupları değerlendirmeli herşeyi siz de görüyorsunuz. Biz konuşunca şikayet oluyor, bunları sizlerin değerlendirmesi lazım. 2.5 pozisyonla 2-0 yenildik." diye konuştu

(CİHAN)

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious