Uygun'dan iddialı sözler

Uygun'dan iddialı sözler.13360
  • Giriş : 24.02.2009 / 16:46:00

Hafta sonu Fenerbahçe deplasmanına çıkacak olan Lider Sivasspor'da Teknik Direktör Bülent Uygun düzenlediği basın toplantısında şunları söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Sivasspor Teknik Direktörü Bülent Uygun, Anadolu'dan 10 takımın şampiyon olma şansının olduğunu söyledi. Bunların içinde kendilerinin ilki başararak şampiyon olmak istediklerini vurgulayan Uygun, şampiyonluk kupasının heykelini şehrin girişine dikeceklerini kaydetti.

Vali Lütfullah Bilgin Sivasspor Tesisleri'nde bir basın toplantısı düzenleyen teknik direktör Bülent Uygun, hafta sonu deplasmanda oynayacakları Fenerbahçe maçını kazanarak, şampiyonluk yolunda zor bir engeli geçmek istediklerini belirtti. Uygun, "Zorlu Fenerbahçe maçından da istediğimizi, arzuladığımız puanları almak istiyoruz. Ama bunun sonucu ne olur bilmiyoruz. İyi hazırlanıyoruz, arzuluyuz, istekliyiz, inşallah başarırız. Büyük takımlarla deplasmanda oynadığınız maçlarda 'Çekinmiyoruz' derseniz, yalan söylemiş olursunuz. Çekinmek zorundasın, ama rakibimizden korkmuyoruz. Biz bir tek Allah'tan korkarız. Biz orada ne gerekiyorsa yapacağız, önlemlerimizi alacağız. Kendimizle ilgili, iyi olan taraflarımızı sahaya yansıtmaya çalışacağız, taktik kurgumuzu, düşüncelerimizi, her şeyimizi sahaya yansıtarak istediğimizi almak istiyoruz" dedi.

"FENERBAHÇE MAÇINDA ALACAĞIMIZ GALİBİYET ŞAMPİYONLUK YOLUNDA BİZE İNANILMAZ BİR AVANTAJ SAĞLAYACAK"

Fenerbahçe maçında alınacak galibiyetin şampiyonluk yolunda inanılmaz bir avantaj sağlayacağını dile getiren Uygun, "Takımı motive etmeye gerek yok. Büyük takımlara karşı zaten motive oluyorlar, ama bu maçta alınacak galibiyet, şampiyonluk yolunda inanılmaz bir avantaj sağlayacak. Belki son zamandan daha da çok avantaj sağlar. Bunu biliyoruz. İstiyoruz, arzuluyoruz ve sahada Futbol adına istediğimizi yapacağız" diye konuştu.

Anadolu'dan bir takımın şampiyon olabileceğini ve bu takımlar arasında en şanslısının Sivasspor olduğunu ifade eden Uygun, "Bana göre şu an sayabileceğim 10 Anadolu takımın şampiyonluğu alabileceğini düşünüyorum. Onlarda o ekonomik potansiyelin ve taraftar kitlesinin olduğunu biliyorum. İnşallah çıkacaktır. Bu sezon biz bunu başarırsak, bizim için özel olacaktır. Aldığımız kupanın heykelini şehrin girişine dikeriz. Kahraman futbolcuların hepsinin adı da heykelin altında yazacaktır. Tarih onları hiçbir zaman unutmayacaktır. Tarih gerçekleri yazar. Tarih yazmak isteyen futbolcu ordum var. İnşallah futbolcularım tarihi yazacaktır" dedi.

Fenerbahçe maçında futbolculara ekstra prim vermeyeceklerini belirten Uygun, "Başarı herhangi bir parayla ölçülecek değer değildir. Biz kulüp olarak prim sisteminde hiçbir oynama yapmayacağız. Ama şehrin ileri gelenleri, bürokratları veya işadamları da bizim gittiğimiz yolda takıma maddi anlamda destek olmak isterse de yok demeyiz" ifadelerini kullandı.
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın söz verdiği yeni stat ile ilgili de konuşan Uygun, 2,5 yıl içinde stadın tamamlanacağını söyledi. Özel tribünler yapılarak, kadın ve çocuk futbolseverleri de stada çekeceklerini dile getiren Uygun, "Burada yapılacak olan statta, bayan, öğrenci ve çocuklarımız için özel tribünler olacak. Hava şartları Sivas'ta malum. Stat alttan ve üsten ısıtmalı olacak. İnşallah bu proje hayata geçtiğinde o insanlar için de güzel şeyler düşünüyoruz" dedi.

"TÜRK ANTRENÖRLERİ, AVRUPALI MESLEKDAŞLARININ ÖNÜNDE"
Galatasaray Teknik Direktörü Skibbe'nin görevi bırakmasını da değerlendiren Uygun, buna üzüldüğünü ifade ederek, "Futbolun yapısı böyle. Maalesef bazen aldığınız başarısız sonuçlar, sizi hedeflemediğiniz yerlere getiriyor. Bu benim için de diğer hocalar için de geçerli. Tasvip etmediğimiz şeyler, ama futbolun cilvesi bu. Bazen kan uyuşmazlığı, bazen kurgu, bazen de takım uyuşmazlığı ve yapılan yanlışlıklar sizi buralara getirebiliyor. O yüzden her ayrılan hoca yabancı da olsa bizim meslektaşımız. Sonucunda üzüntü verici. Ben kimin gidip, kimin kalacağına zaten karışmam. Ben işime bakarım, ben işimi en iyi şekilde yaparım. Çünkü biz bir ekip halinde isteyerek, inanarak ve arzulayarak çalışıyoruz. Başarmak için varız. Ben kendi hayallerimi gerçekleştiriyorum. Başkasının hayallerine göre de hareket etmiyorum" dedi.

Türk antrenörlerle yabancı antrenörleri karşılaştıran Uygun, "Özellikle Anadolu insanının üzerindeki yeteneği kavrayamadık. Türk sporunda sistemi bir türlü kuramadık. Hocalarımızın eğitim durumunu iyi seviyelere getiremedik, ama şimdi artık eğitim şartları da çok iyi duruma geldi. Ve biz Avrupalı meslektaşlarımızın çok daha önündeyiz. Avrupalı meslektaşlarımızdan çok daha güzel şeyler yaparken, sistemsizlik maalesef bizim futbolumuzun önünü kapatıyor. Bir futbolcuyu Futbol kariyeri sona erdikten sonra hem yabancı dil eğitimi hem de antrenörlük eğitimi alması için yurtdışına gönderip, ondan sonra da belli ölçüler içinde takımınızda yardımcı teknik direktör olarak yetiştirip, takımı teslim ettiğinizde göreceksiniz ki çok yetenekli teknik direktörler çıkmış olacaktır. Bizde hiçbir imkan sağlanmadan hocalar kendilerini yetiştiriyor, bu gelişim sonucunda da en güzel yerlere geliyor. Yabancı meslektaşlarımıza 100 milyon euroluk kadrolar verilirken, biz onları 10-15 milyonluk kadrolarla dize getiriyoruz. Dolayısıyla Türk antrenörünün, Türk insanının yeteneğini, meziyetini bir türlü kavramış değiliz. Yabancı teknik direktörlere gösterilen kredi veya tolerans, yerli teknik direktörlere gösterilmiyor. Onların bir dediği iki edilmezken, bizim 10 dediğimizin biri zorla yerine getiriliyor. Şahsen ben şanslı hocalardan bir tanesiyim. Sivasspor'da bir dediğimin 3 fazlasını alabiliyorum. O yüzden kendimi şanslı hissediyorum" diye konuştu.

Sivasspor Teknik Direktörü Bülent Uygun, Fenerbahçe maçı için Cuma günü sabah İstanbul'a gideceklerini ve Fenerbahçe ile lig maçında karşılaştıktan sonra kupa maçı için Riva'daki milli takımlar tesislerinde kampa gireceklerini ve kupa maçı sonrasında Sivas'a döneceklerini belirtti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*