Uygun'dan puan açıklaması

Uygun'dan puan açıklaması.13360
  • Giriş : 18.04.2009 / 20:33:00

Bülent Uygun 3 hafta sonra bu 1 puanın ne denli önemli olduğunu herkesin göreceğini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Tüm bireysel yeteneklerin sergilendiği istekli bir maç olduğunu ifade eden Uygun, ''Sivasspor kazanmak için elinden gelen herşeyi yaptı. Fakat direkten dönen toplar ve son hamlelerdeki vuruşlar maalesef istediğimiz gibi sonuçlanmadı. Ancak Konyaspor gibi güçlü bir takımdan deplasmanda 1 puan almak, şampiyon olmamıza büyük katkı sağlayacak'' dedi.

-''BU 1 PUANIN ÖNEMİNİ HERKES GÖRECEK''-

3 hafta sonra bu 1 puanın ne denli önemli olduğunu herkesin göreceğini dile getiren Uygun, şöyle devam etti:

''Futbolcu kardeşlerimi kutluyorum. Daha yapmaları gereken birçok maç var. Anadolu'dan bir takımın şampiyon olabileceğini gösterdiler. Yıllarca insanların aklına, 4 büyükten başka bir takımın şampiyon olamayacağı kazınmıştı. Sivasspor, Anadolu'dan her takımın doğru planlamayla şampiyon olabileceğinin bir örneğidir. O yüzden ben futbolcu kardeşlerimle gurur duyuyorum. Yolumuza devam ediyoruz. İnşallah sezon sonuna gelindiğinde bu başarımızı kupayla taçlandırırız.''

Bir gazetecinin, ''Geçen yıl 'Sivasspor'u Türkiye'de şampiyon yapmazlar' diye bir açıklamanız olmuştu, bu sezon da aynı şeyleri düşünüyor musunuz?'' biçimindeki sorusunu Uygun, ''Arkadaşlar Türkiye'de gerçekleri hepimiz çok iyi biliyoruz. Gerçeklerin neler olduğunu benden daha iyi bilenler de var. Dolayısıyla bir Anadolu takımının şampiyon olmasını Anadolu'nun bu güzel insanlarına layık görmeyenleri ben de Türk futboluna layık görmüyorum'' diye yanıtladı.

Bir başka basın mensubunun, ''Şampiyonluğu kaldıracak kapasiteniz olduğunu düşünüyor musunuz?'' biçimindeki sorusuna ise Uygun, ''Herşeyi kaldırabiliriz, dünyayı bile kaldırabiliriz'' diye yanıt verdi.

-KONYASPOR CEPHESİ-

Konyaspor Teknik Direktörü Giray Bulak, Sivasspor karşısında sergiledikleri dirençli oyunun kendilerine 3 puandan daha fazla katkı sağlayacağını söyledi.

Giray Bulak, maçın ardından düzenlediği basın toplantısında, her iki takım oyuncularını da kutlayarak, ''Kendi oyuncularıma ayrıca teşekkür ederim'' dedi.

Geçen hafta Gençlerbirliği maçının ikinci yarısında göstermiş oldukları kötü performansı bugün sildiklerini ifade eden Bulak, ''Maçın son dakikasına, son saniyesine kadar kazanma arzusuyla oynadık. Oyuncularımı kutluyorum. Pozisyon ürettik, pozisyon bulduk. Rakibin de pozisyonları vardı'' diye konuştu.

Sivasspor'un, oyunu iki yönlü oynadığını dile getiren Bulak, şöyle konuştu:

''Oyunu savunma ve hücum yönüyle oynuyorlar. Sivasspor, orta sahası boş olan bir takım, çünkü orta saha oyuncuları öne çıkıyor. Bizim bütün arzumuz oralarda iyi pas yapabilmekti. Yaptığımız anlarda pozisyon ürettik. Ancak yapamadığımız anlarda oyunu ele geçiremedik. Bunu yapabilseydik inanıyorum bugün 3 puanı alırdık. Bugünkü dirençli oyun belki de bize 3 puandan daha fazla katkı sağlayacak. Bugün aldığımız 1 puan, bize ve Sivasspor'a çok büyük katkı sağlamayacak. Ancak puan puandır, lidere karşı alınmış puandır. Moral açısından mutlaka bize katkı sağlayacaktır.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*