Uygun'un cenaze namazı kılındı

  • Giriş : 19.07.2006 / 00:00:00

Yargıtay Onursal Başkanı Mehmet Uygun'un cenaze namazı Kocatepe Camii'nde kılındı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer ve eşi Semra Sezer de Kocatepe Camii'ne geldi. Cumhurbaşkanı Sezer öğle namazından sonra kılınan cenaze namazında saf tuttu. Üzgün olduğu görülen Sezer ve eşi Semra Sezer, Uygun'un eşi Dürdane, Oğlu Mehmet Şergi ve Kızı Esma'ya başsağlığı dileğinde bulundu. Cenaze namazı kılınırken Semra Sezer başını örttü. Namaz sonrasında Uygun'un naaşı polisler tarafından bir süre taşındıktan sonra ambulansa konuldu.

Törene İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu, Yargıtay Başkanı Osman Arslan, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Nuri Ok, Danıştay Başsavcısı Zafer Kantarcıoğlu, Türkiye Barolar Birliği Başkanı Özdemir Özok, Adalet Bakanlığı Müsteşarı Fahri Kasırga, eski Yargıtay Başkanı Sami Selçuk, eski Danıştay Başkanı Ender Çetinkaya, Yargıtay daire başkanları, üyeler, hakimler, savcılar ve Uygun'un ailesi katıldı.

Uygun, dün akşam saatlerinde özel bürosunda çalışırken kalp krizi geçirmesi üzerine Ankara Üniversitesi İbn-İ Sina Hastanesi'ne kaldırılmıştı. Uygun, bütün müdahalelerine rağmen kurtarılamamıştı. Uygun için sabah saatlerinde Yargıtay'da tören düzenlenmişti. Uygun'un cenazesi toprağa verileceği Gaziantep'e gönderildi. Uygun'un cenazesi yarın toprağa verilecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious