Uykucu hırsız iş başında sızdı

  • Giriş : 30.05.2006 / 00:00:00

Ankara'nın Çankaya ilçesinde bir işyerine hırsızlık yapmak için giren şahıs aldığı ilaçların etkisi ile işyerinde bulunan koltukta uyuyup kalınca yakalandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Polis ekiplerinin olay yerine gelmesi ile uyuduğu koltuktan uyandırılan hırsız polis ekiplerine ısrarla iş yerine hırsızlık için değil uyumuk için girdiğini söyledi.

Olay sabah saatlerinde Çankaya Bahçelievler Mahallesi 3. Cadde 15 Sokak 33/4 numarada bulunan işyerinde meydana geldi. Gece saatlerinde iş yerine hırsızlık yapmak amacı ile giren T.Ç. (26) aldığı ilaçların etkisi ile hırsızlığı gerçekleştiremeden işyerinde bulunan koltuk üzerinde uyuya kaldı.

Sabah işyerini açmak için olay yerine gelen bayan işyeri sahibi kapıyı açtığında hiç tanımadığı birisinin koltuk üzerinde uyuduğunu gördü. Hemen dışarı çıkan işyeri sahibi, kapıyı tekrar şahsın üzerinden kilitleyip durumu polise bildirdi. Kısa sürede olay yerine gelen polis ekipleri kapıyı açarak koltuk üzerinde uyuyan şahsı uyandırdı. Henüz ne olduğunu anlamayan ve gözlerini açmakta zorlanan hırsız polis ekipleri tarafından gözaltına alınarak kelepçelendi.

Bir anda karşısında kamera ve polisleri gören hırsız uzun süre şaşkınlığını gizleyemezken yapılan aramada T.Ç'nin üzerinden bir adet demir keskisi bulundu. Polisin 'iş yerine ne için girdiğiniz' sorusuna hırsız ısrarla uyumak için girdiğini söyledi.

Polis tarafından gözaltına alınan hırsız daha sonra iş yerinden çıkartılarak polis aracına bindirildi. Yapılan sorgulamada T.Ç'nin daha önce de pek çok hırsızlık suçundan sabıkası olduğu anlaşıldı. T.Ç. daha sonra sorgulanmak üzere karakola götürüldü.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious