Uyurgezer genç pencereden düşerek öldü

Uyurgezer genç pencereden düşerek öldü.11974
  • Giriş : 30.03.2008 / 12:48:00

Adapazarı'nda uyurgezer hastalığı bulunduğu ileri sürülen ve yeni evli olan genç, yaşadığı apartmanın 4. katındaki dairesinin penceresinden beton zemine çakıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Edinilen bilgiye göre, Erenler Beldesi Tabakhane Mahallesi 4022. Sokaktaki Yazıcılar Apartmanının 4 katındaki dairede eşi D.D. (19) ile birlikte yaşayan Hüsnü Dikmen (28), sabaha karşı henüz belirlenemeyen bir nedenden ötürü yatak odasının penceresinden aşağıya düştü. Perdelikle birlikte beton zemine çakılarak ağır yaralanan Dikmen, 112 Hızır Acil ambulansıyla Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılırken yolda hayatını kaybetti.

Olayın ardından eve gelen polis, Dikmen'in eşinin ifadesini aldı. Uyku bozukluğu bulunan eşinin bağırarak yataktan kalktığını belirten D.D'nin polise verdiği ifadede eşini sallayarak uyandırmak istediğini ancak kendisini ittiğini ve daha sonra pencereyi kırarak aşağıya atladığını söylediği öğrenildi. H.D, eşinin daha önce de bu şekilde davranışı olduğunu ve onu engellediğini anlatarak bu kez eşini tutmaya gücünün yetmediğini dile getirdiği kaydedildi.

Olayın yaşandığı apartmanda yaşayan Yılmaz Kılıç ise Cihan muhabirine yaptığı açıklamada, iki kadının çığlığıyla uyandığını söyledi. Mutfak camından aşağıya baktığında bir kişinin yerde yattığını gördüğünü bildiren Kılıç, "İki bayanın bağırdığını duydum. deprem oluyor zannettim. Kimsenin kalkmadığını görünce. Mutfağımın camından aşağıya baktım. Yerde yatan kişiyi gördüm. Başındaki kadınlar bize bunu nasıl yaptın. Nasıl kıydın diye bize söylüyorlardı."

Ölümü şüpheli bulan Cumhuriyet Savcısı, Dikmen'in cesedini otopsi yapılmak üzere İstanbul Adli Tıp Kurumu'na gönderdi.

Diğer yandan, geçen yıl evlendiği eşinin cansız bedenini gören D.D. ise hastanede yakınlarına sarılarak ağladı. Olayla ilgili soruşturmanın ise sürdürüldüğü bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious