Uyuşturucu baronu hapisten kaçtı, bir hafta sonra fark edildi

  • Giriş : 20.12.2007 / 18:18:00

Fas'ın en büyük uyuşturucu kaçakçılarından 'Nini' lakaplı Uvazani'nin, tutuklu bulunduğu cezaevinden kaçtığı ve kaçışının bir hafta sonra fark edildiği bildirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Faslı yetkililer, Fas'tan İspanya'ya uyuşturucu kaçırdığı gerekçesiyle 8 yıl hapis cezasına çarptırılan "Nini" lakaplı Uvazani'nin başkent Rabat'ın 40 kilometre kuzeyindeki Kenitra cezaevinden firar ettiğini söyledi. Yetkililere göre, 7 aralıkta firar eden Uvazani'nin kaçtığı bir hafta sonra fark edildi.

Konuyla ilgili soruşturma başlatan yetkililere göre, firardan bir hafta sonra kimliği belirsiz bir kişi Rabat Cezaevi İşleri Yönetimini arayarak ihbarda bulundu ve bunun üzerine cezaevine giden yetkililer Uvazani'nin kaçtığını fark etti.

Basına göre, "özel muamele" gören Uvazani'ye cezaevinde 3 hücre tahsis edilmiş ve bu hücrelere radyo-televizyon yerleştirilmiş. Uvazani'nin cezaevinden düzenli olarak çıkabildiği ve çevredeki lokanta ve barlara gittiği de ileri sürülüyor.

30 yaşlarındaki Uvazani'nin yaklaşık 30 milyon avroluk bir servete sahip olduğu sanılıyor. 2003'ün ağustos ayında yakalanan Uvazani, 8 yıl hapis cezasına çarptırılmıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious