Uyuşturucu imalathanesine baskın

  • Giriş : 31.07.2006 / 00:00:00

Gaziantep'te, uyuşturucu hap üretimi yapılan bir imalathane ortaya çıkarıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Yaklaşık 650 kilogram uyuşturucu madde imalatında kullanılan amfetamin ve toz madde ele geçirilen operasyonla bağlantılı olarak; Gaziantep, Kilis ve İstanbul'da 8 kişi gözaltına alındı. Ele geçirilen malzemeler ile 4 milyon uyuşturucu hap üretilebileceği kaydedildi.

Gaziantep Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Değirmiçem Mahallesi'nde bir depoda uyuşturucu hap imalatı yapıldığı bilgisine ulaştı. Olayla ilgili çalışma başlatan polis, depoyu bir süre takibe aldı.

'Sınır' adı verilen operasyon; Gaziantep, Kilis ve İstanbul'da eş zamanlı gerçekleştirdi. Depoya yapılan baskında depo içerisinde 50 kilo amfetamin ile buna karıştırılan 653 kilo 390 gram beyaz ve krem renkli toz kimyasal madde, uyuşturucu hap imalatında kullanılan çok miktarda plastik, cam elektronik ve metal malzemeler ile laboratuar malzemeleri, hassas terazi, hap ambalajları, 22 adet kimyasal sıvı madde kapları, 58 adet uyuşturucu yapımında kullanılan dolu halde içinde kimyasal sıvı bulunan cam, plastik şişe ve bidonlar, 8 adet içerisinde 315 kilo gelen uyuşturucu yapımında kullanılan sıvı kimyasal madde, 1 adet ruhsatsız Glock marka tabanca ile bu tabancaya ait bir şarjör ve 10 mermi ele geçirildi. Olayla ilgili olarak Gaziantep'te 4, Kilis'te 2 ve İstanbul'da 2 kişi yakalandı.

Gaziantep Emniyet Müdürü Ali Yılmaz, gazetecilere yaptığı açıklamada, başarılı bir operasyona imza attıklarını vurguladı.

Uyuşturucu ile mücadelelerinin sürdüğünü belirten Emniyet Müdürü Yılmaz, başta sokak satıcıları olmak üzere uyuşturucu kaçakçılarına yönelik çalışmalarının devam ettiğini ifade etti.

Ele geçirilen maddelerin piyasa değerini tam olarak bilmediğini aktaran Yılmaz, bu maddelerle yaklaşık 3-4 milyon hap üretimi gerçekleştirilebileceği bilgisini verdi.

Operasyonda gözaltına alınan ve örgütlü bir şekilde uyuşturucu madde imalatı ve ticareti yaptıkları bildirilen Abdülkadir K., Bahadır Ö., Mustafa A., Kubilay H.,Yusuf K., Mehmet Latif K., Osman B. ve Burhan G.'nin emniyetteki sorgulamaları devam ediyor.

8 zanlının sorgulamalarının tamamlanmasının ardından yarın adliyeye sevkedileceği kaydedildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious