Uyuşturucu itirafı

  • Giriş : 07.03.2007 / 00:00:00

F.Bahçe ve G.Saray'da forma giyen futbolcunun insanı dehşeti düşüren uyuşturucu itirafı...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Eski futbolcu Benhur Babaoğlu'nun da aralarında bulunduğu 10 kişinin yargılandığı davada, tutuklu 7 sanıktan 2'si tahliye edildi.

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, tutuklu sanıklardan G.saray ve F.Bahçe forması giyen, bir kez de Ümit Milli olan Benhur Babaoğlu, sorgusunda, futbolu sakatlanarak bıraktığını, daha sonra eşinden de ayrıldığını belirterek, çocuğunun ise kendisinin yanında kaldığını anlattı.

Çocuğunun sürekli annesini sorduğunu, kendisinin de bir süre sonra bunalıma girdiğini belirten Babaoğlu, arkadaşları İ.E, eski futbolcu M.G. ve O.G. tarafından bir gün Ataköy'deki bir partiye davet edildiğini söyledi. Bu partide kadınlarda olduğunu ve kokain kullanıldığını belirten Babaoğlu, ilk defa kokaini orada gördüğünü ve kullandığını ileri sürdü.

Bunun ardından zaman zaman kendi evinde, bazen de arkadaşlarının evinde kokain kullanmaya devam ettiğini, kokaini sanıklardan C.D.'den satın aldığını belirten Babaoğlu, “O.G, 'taş'a düşmüştü. 'Taş' daha bağımlılık yapıyor. Ben sigara içmediğimden dolayı 'taş' içmiyordum, toz çekiyordum. Arkadaşlarım kokain kullanmam için ortam hazırlayarak beni düşürdü” diye konuştu.

Mahkeme Heyeti Başkanı'nın telefon konuşmalarında C.D.'ye, ”Yanımdaki adam zengin. Beni utandırma. İyi mal gönder. Ünlü biridir kazan bunu” dediğini hatırlattığı Babaoğlu, “Cengiz'i iyi mal getirmesi için kandırıyordum. Hiçbir torbacı müşterisini kaybetmek istemez” dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious