Uyuşturucu kaçakçısı Nihat Buldan'a baskın yapıldı

Uyuşturucu kaçakçısı Nihat Buldan'a baskın yapıldı.10048
  • Giriş : 01.01.2008 / 18:51:00

DTP Iğdır Milletvekili Pervin Buldan'ın kayınbiraderi Nihat Buldan ve 5 kişi 90 kilo eroinle yakalandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Edinilen bilgiye göre, İstanbul Narkotik Şube Müdürlüğü polis ekipleri, DTP Iğdır Milletvekili Pervin Buldan'ın kayınbiraderi Nihat Buldan'ı 3 ay boyunca takip etti. Polisin yaptığı takip sonucu, Buldan'ın elebaşılığını yaptığı iddia edilen gurubun İran'dan getirecekleri uyuşturucuyu İstanbul'dan Avrupa ülkelerine götürmeyi planladıkları ortaya çıktı. Yapılan çalışmalarda Nihat Buldan'ın TBMM'ye ait bir araçla uyuşturucu satıcılarıyla buluşmaya gittiği iddia edildi.

Narkotik polisinin izlediği zanlılar, İran'dan getirdikleri uyuşturucuyu karayolu ile İstanbul'a getirdi. Daha sonra Çerkezköy'e bir depoya götürdü. Burada bekledikten sonra bir araca yükleyerek depodan çıkardı. Depoya operasyon yapan polis üç kişiyi gözaltına aldı. Araçta yapılan aramada 90 kilo eroin bulundu. Aynı anda İstanbul'da düzenlenen operasyonda Nihat Buldan'ın aralarında bulunduğu 3 kişi daha gözaltına alındı. Zanlıların yarın adliyeye sevk edilmesi bekleniyor.

Nihat Buldan, İngiltere 'de 7 Mart 2001 tarihinde ele geçirilen 2.5 milyon sterlin değerindeki 34 kilo eroinin sahibi olduğu iddiasıyla tutuklanmış ve 16 yıl hapis cezası almıştı. DEHAP kurucu üyelerinden Nihat Buldan, İngiltere 'de 4 yıl hapis yattıktan sonra cezasının kalan kısmını tamamlaması için Türkiye 'ye iade edilmişti. Önce Çanakkale Cezaevi 'ne ardından da Erciş Açık Cezaevi'ne konulan Buldan , 2.5 yıl yattığı Erciş Açık Cezaevinden tahliye olmuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious