Uyuşturucu kaçakçısı üniversite öğrencileri

Uyuşturucu kaçakçısı üniversite öğrencileri.13461
  • Giriş : 28.06.2008 / 11:48:00

İZMİR'in Bornova İlçesi'nde, yol kontrolü yapan polis, durdurduğu otomobilde esrar kokusu gelmesi üzerine yaptığı aramada, yastık kılıfı içerisinde gizlenmiş 17.5 kilo esrar maddesi buldu. Yakalanan 3 kişiden 2'sinin üniversite öğrencisi olduğu ortaya çık

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Topçu Tugayı yakınlarında dört gün önce yol kontrolü yapan polis ekipleri, içindeki kişilerin hareketlerinden şüphelendikleri otomobili durdurdu. Kimlik kontrolü yapan ekipler, otomobilden tuhaf bir koku geldiğini farkedince Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Narkotik Büro Amirliği ekiplerinden yardım istedi. Ekiplerin, narkotik köpekleri ile arama yaptığı otomobilin bagajında torbalar içerisine yastık kılıfları içerisine konulmuş 17.5 kilogram esrar ele geçirdi. Otomobildeki 38 yaşındaki K.Ö., 21 yaşındaki C.B.S. ve D.Y. (20) gözaltına alındı. Zanlıların İstanbul'dan getirdikleri esrarı, İzmir'deki eğlence mekanlarına ve tatil beldelerinde satmayı planladıkları öğrenildi. Üç zanlı işlemlerin ardından sevk edildiği adliyede tutuklandı.

Uyuşturucu ile yakalanan C.B.S. ve D.Y'ın sabıkası bulunmadığı ortaya çıktı. Bu kişiler hakkında araştırma yapan polis, iki kişinin İzmir'de üniversite öğrencisi olduğunu tespit etti. C.B.S. ve D.Y'ın uyuşturucu kullandıkları ve uyuşturucu parası bulamadıkları için zehir tacirlerinin ağına düştükleri belirtildi. İki öğrencinin uyuşturucu bağımlısı olduklarını, K.Ö.'nün, kendilerine uyuşturucu vereceğini belirtip bu işe giriştiklerini söyledi. Uyuşturucuları eğlence mekanları ve kendileri gibi öğrenci olan arkadaşlarına satacaklarını söyleyen iki öğrenci, uyuşturucu madde kokusunun yayılmaması için sakladıkları yastık kılıfı içine vanilyalı pudra şekeri koyduklarını ama yakalandıklarını belirtti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious