Uyuşturucu operasyonu: 12 gözaltı

  • Giriş : 14.04.2007 / 00:00:00

Adapazarı'nda uyuşturucu madde alım satımı yapan bir şebekeye yönelik geçen yıl Kasım ayında düzenlenen 'Kelebek' operasyonu kapsamında firari olarak aranan 12 kişi yakalandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Zanlıların evlerinde yapılan aramada 49 adet uyuşturucu hap, 3 gram esrar tohumu ile 1 adet kuru sıkı tabanca ele geçirildi.

Sakarya Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, geçen yıl düzenlenen 'Kelebek ' operasyonu kapsamında firari olarak aranan 12 kişinin yakalanması için bir operasyon düzenledi. Uyuşturucu ticareti yapan şahısların yakalanmasına yönelik düzenlenen operasyonda zanlıların yerlerini tek tek belirleyen polis, mahkeme kararının ardından evlere eş zamanlı baskın düzenledi. Baskında F.K. adlı uyuşturucu satıcısı evin balkonundan atlayarak kaçmak istedi. Etkisiz hale getirilen zanlıyla birlikte 49 adet uyuşturucu hap ele geçirildi.

Polis ekipleri F.K. ile birlikte S.Ç. (21), M.P. (33), M.B. (45), M.C. (26), M.B. (31), Y.D. (24), E.İ. (47), Ö.Ö. (24), S.Ç. (24), İ.E. (21) ve E.Y. (18) adlı şahısları yakaladı. Yakalanan zanlılardan M.B.'den 3 gram esrar tohumu ile E.İ. adlı şahıstan 1 adet kuru sıkı tabanca ele geçirildi.

Yakalanan 12 kişi emniyetteki sorgulamalarının ardından bugün geniş güvenlik önlemi altında adliyeye sevk edildi.

Diğer taraftan 2006 yılının Kasım ayında gerçekleştirilen Kelebek operasyonunda 110 kişi yakalanmış yakalanan kişilerle birlikte çok sayıda ruhsatsız tabanca ve uyuşturucu madde ele geçirilmişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious