Uyuşturucu operasyonu: 30 gözaltı

  • Giriş : 16.05.2007 / 00:00:00

Fethiye'de uyuşturucu ticareti, adam öldürme dahil çeşitli suçlara karışan kişilere karşı jandarma tarafından 34 ayrı noktaya eş zamanlı baskın düzenlendi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Muğla İl Jandarma Alay Komutanlığı ve Fethiye İlçe Jandarma Komutanlığı'nın bir süredir yürüttüğü istihbarat çalışmaları ardından bugün saat 05.00'te operasyon başlatıldı. ‘Sarmaşık’ adı verilen eş zamanlı operasyonda, Fethiye ve Çamköy, Ölüdeniz ve Kemer beldelerinde 34 ayrı noktaya baskın düzenlendi.

Operasyonda, uyuşturucu imal edip kullanıp, satmak, okullarda öğrencileri uyuşturucuya alıştırmak ve satmak, şantaj yapmak, adam öldürmek, cinayete karışmak, tehdit, haraç almak ve uyuşturucu kullanmak için yer temin etmek suçlarına karıştıkları öne sürülen 30 kişi gözaltına alındı. 150'ye yakın jandarmanın katıldığı son derece gizlilik içinde yürütülen operasyon kapsamında, 2 ayrı gazinoya da baskın yapıldı.

Operasyonlarda gözaltına alınan zanlılar, Fethiye Devlet Hastanesi'nde doktor kontrolünden geçirildi. Zanlılar, sorgularının ardından adliyeye sevk edilecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious