Uyuşturucu operasyonunda 9 üniversiteli

Uyuşturucu operasyonunda 9 üniversiteli.8556
  • Giriş : 12.04.2009 / 08:49:00

Muğla polisi, üç ayrı ilde aynı anda uyuşturucu operasyonu yaptı.Satıcı oldukları iddiasıyla yakalanan 12 kişiden 9’u üniversite öğrencisi çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bir öğrencinin ihbarını değerlendiren Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele ekipleri, Muğla Üniversitesi çevresinde uyuşturucu sattıkları tespit edilen çete üyelerini takibe aldı. Altı ay boyunca delil toplandı. Büyük çoğunluğu eğitim fakültesi öğrencisi olan çete üyelerinin; Gaziantep, İzmir, Adana ve Aydın'dan getirdikleri uyuşturucuları, üniversitede ve çevredeki liselerin önlerinde elden çıkardığı belirlendi. Yarıyıl tatilinde ailelerini ziyarete giden bu öğrencilerin, dönerken, yol kontrollerinden rahat geçtikleri için yüklü miktarda uyuşturucu getirdikleri anlaşıldı.

Kod adı: Kıvılcım...
Emniyet güçleri, önceki sabah saat 08.30'da; Muğla, İzmir ve Adana'da 20 ayrı noktaya eş zamanlı baskın yaptı. 'Kıvılcım' adlı verilen operasyonda 46'sı öğrenci olmak üzere, 49 kişi gözaltına alındı. Toplam 1 kilo 250 gram esrar ele geçirildi. Yakalanlardan 37'sinin, 'içici' olduğu belirtildi.
Bu kişiler, ifade vermelerinin ardından serbest bırakıldı. Emniyet Müdürü Mehmet Emin Körpe, “Gençlerimizin, güvenli ve huzurlu bir ortamda eğitim-öğretim görmelerini sağlamak, onları her türlü zararlı alışkanlıklardan korumak için var gücümüzle çalışıyoruz. Gözaltındakiler, yarın adliyeye sevk edilecek” dedi. Muğla Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şener Oktik de bu öğrenciler hakkında disiplin soruşturması başlatıldığını bildirdi.
Üniversiteli gençlerin uyuşturucu çetesi kurması, kentte üzüntüyle ve şaşkınlıkla karşılandı. Kötekli Mahallesi Muhtarı Mehmet Baştuğ, “Bizi çok şaşırttılar. Geleceğimizi emanet ettiğimiz, yüksek tahsil gören gençlerimizin, bu yola girmesini üzüntüyle karşıladık. Mahallemizde huzurun ve güvenin sağlanması için gerekli önlemleri alacağız” diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*