Uyuşturucu operasyonunda ünlüler gözaltında

Uyuşturucu operasyonunda ünlüler gözaltında.14954
  • Giriş : 01.06.2008 / 00:30:00
  • Güncelleme : 10.11.2010 / 14:52:17

İstanbul İl Jandarma Komutanlığı'nın zehir tacirlerine yönelik teknik takibini yaptığı operasyon sonuçlandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

İstanbul kokain piyasasının önemli bölümünü elinde bulundurduğu iddia edilen Ubeydullah Çelik'in de bulunduğu 17 kişi gözaltına alındı.

Operasyon kapsamında "O.Çocukları" filminde de rol alan dizi oyuncusu Ali Aydın Emre, Mecidiyeköy'deki Divan Otel'in pub bölümünün işletmecisi Mehmet Celal Kırklar, NTV'de spor programı sunan Mert Nergis, Dinamo FM DJ'i Can Ayverdi de gözaltına alındı.

Savcılığın tutuklama talebiyle mahkemeye sevkettiği 17 kişiden Ubeydullah Çelik, İbrahim Bağbekler, Tuncer Işık, Nurgul Işık ve Güngör Sancar tutuklandı. 12 sanık ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

YARIŞMA SEVDASI

Ubeydullah Çelik'i, Acun Ilıcalı'nın sunduğu "Var Mısın Yok Musun" adlı programa yarışmacı olarak katılmak isteyince yakalandığı ortaya çıktı. Jandarma, teknik takibe aldığı ve o güne kadar "Murat" takma ismiyle tanıdığı Çelik'in kimlik bilgilerini ve fotoğrafını, başvurduğu yarışma programına ulaşmadan ele geçirdi. Çelik böylece, Kırklareli'ndeki çiftlik evinde Glock marka ruhsatsız silah ile gözaltına alındı.

SABAH

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious