Uyusturucu parasını bulabilmek için hırsızlık yaptı

  • Giriş : 21.12.2006 / 00:00:00

Adana'da madde bağımlısı olduğu ileri sürülen genç bir kız, uyuşturucu parasını bulabilmek için yaşlı bir çiftin evine komşusu olduğunu söyleyip uyutarak hırsızlık yaptığı belirtildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Adana Emniyet Müdürlü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesine bağlı Narkotik Büro Ekiplerinin bundan 2 ay önce 'Mekan' operasyonu adı verilen sokak satıcılarına yönelik yaptığı uyuşturucu operasyonunda S.F. ile birlikte toplam 5 kişi yakalandı. S. F.'nin yapılan sorgusunda ise emniyet kayıtlarına göre bir takım suçlardan sabıkası olduğu öğrenildi. Gasp suçundan kaydı bulunan S. F.'nin Asayiş Şubesine bağlı Gasp Büro ekipleri tarafından yapılan sorgusunda da yaşlı bir çiftin evini soyduğu ortaya çıktı.

Alınan bilgiye göre S. F. (15) Temmuz ayında Meydan Mahallesi 42. sokakta bulunan 2 numaralı evde imam nikahlı Eyüp Gümüş (90) ve Fatma Karadeniz'in (85) evine giderek eski komşuları olduğunu söyledi. Siyah bir çarşaf giyen S. F.'yı tanımayan yaşlı çift genç kızı içeri aldı. Bu sırada evde kendilerine kahve hazırlayan S. F. daha sonra içerisine uyku ilacı bıraktıktan sonra Gümüş ve Karadeniz çiftine içirdi. Kahveyi içen Gümüş ve Karadeniz oturdukları yerde uyuya kaldı. S. F.'de evde bulunan 250 YTL ile birtakım ziynet eşyası aldıktan sonra kayıplara karıştı.

Genç yaşta, uyuşturucu bağımlısı olduğu, uyuşturucu hap satın alabilmek amacıyla da gasp yaptığı iddia edilen S. F. hakkında, 'İlaçlı gasp' suçundan da tutuklama kararı verildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious