Uyuşturucu partisi ölümle bitti

Uyuşturucu partisi ölümle bitti.10258
  • Giriş : 09.04.2007 / 00:00:00

19 yaşındaki Şeref'in 2 arkadaşıyla birlikte otel odasındaki eğlencesi ölümle son buldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Bira ve enerji içeceğinin ardından esrar ve uyuşturucu hap içen genç kısa sürede yaşamını yitirdi.

Ayakkabı toptancısı babasının yanında çalışan 19 yaşındaki Şeref Çallıer, arkadaşlarıyla birlikte kaldığı otel odasında, iddiaya göre, bira ve enerji içeceğinin ardından esrar ve uyuşturucu hap içince yaşamını yitirdi. Ağzından burnundan kan gelen Çallıer'in kesin ölüm nedeninin belirlenmesi için otopsi yapılacağı açıklandı. Çallıer'le aynı odada bulunan arkadaşları Çağrı Selek ve Çağdaş Kuveydar polis tarafından gözaltına alındı.

Işıkkent Ayakkabıcılar Sitesi'ndeki, ayakkabı toptancılığı yapan firmanın sahibi Göksel Çallıer'in, iki çocuğundan biri olan lise mezunu 19 yaşındaki Şeref Çallıer, dün akşam saatlerinde, Narlıdere İlçesi'ndeki evlerinden ayrılıp, arkadaşları, Dokuz Eylül Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Makina Bölümü öğrencisi Çağrı Selek (19) ve İstanbul'daki özel bir üniversitenin Mutfak Sanatları Bölümü'nde okuyan Çağdaş Kuveydar'la (20) buluştu. Alsancak Semti'ndeki eğlence mekanlarında gecenin geç saatlerine kadar eğlendikleri belirtilen 3 genç, saat 00.45'de, Konak'taki bir otele gitti. Otelin, 8'inci katındaki 801 numaralı odaya yerleşen gençler, iddiaya göre burada önce bira ve enerji içeceği, ardından da uyuşturucu hap ve esrar içti. Gecenin ilerleyen saatlerinde, midesinin bulandığını söyleyen Şeref Çallıer, duş aldıktan sonra arkadaşlarına yatacağını söyleyip kapının önüne yığılıp uykuya daldı. Daha sonra sızıp kalan arkadaşları, sabah kalktıklarında ağzından burnundan kan geldiğini gördükleri Şeref'i uyandırmak istedi.

ESRAR VE UYUŞTURUCU HAP BULUNDU

Arkadaşlarını uyandıramayınca paniğe kapılan Çağrı Selek ve Çağdaş Kuveydar, hemen otel görevlilerine durumu bildirdi. Görevlilerin haber vermesi üzerine otele giden polis, yaptığı incelemede vücudunda herhangi bir darp ve yara izi bulunmayan Şeref Çallıer'in öldüğünü belirledi. Odadaki masanın üzerinde ise bir miktar esrar, enerji içecekleri, 9 uyuşturucu hap ve boş içki şişeleri bulunurken, Çağrı Selek ve Çağdaş Kuveydar polis tarafından gözaltına alındı. İlk belirlemelere göre, aldığı duşun ardından ani kan basıncı nedeniyle kalp krizi veya mide kanaması geçirmesi sonucu öldüğü öne sürülen Şeref Çallıer'in cenazesi, kesin ölüm nedeninin belirlenmesi için İzmir Adli Tıp Kurumu Morgu'na kaldırıldı.

AİLESİ YIKILDI

Son derece sakin, çevresinde uyumlu bir kişi olarak tanınan oğullarının öldüğü haberini alan baba Göksel Çallıer ve ev hanımı anne Kamuran Çallıer, otele gelip gözyaşlarına boğuldu. Genç yaştaki oğullarını kaybetmenin acısını yaşayan Çallıer çifti, yakınları tarafından sakinleştirilmeye çalışıldı. ‘Çiçeğim’ dediği oğlunun ardından sürekli ağlayan ve sakinleştirici iğnelerle kendine getirilmeye çalışılan anne, “Oğlum, çok iyiydi. Hiçbir kötü alışkanlığı yoktu. Ancak onu arkadaş çevresi yıktı. ‘Onlarla görüşme’ dememize rağmen bizi dinlemedi. Biz onsuz ne yaparız' diye feryat etti.

ÖLENİ SUÇLADILAR

Sabıkaları bulunmayan Çağrı Selek ve Çağdaş Kuveydar ise ifadelerinde, Şeref'le birlikte eğlendiklerini, daha sonra gittikleri otelde içki ve enerji içeçeğinin ardından uyuşturucu hapları ve esrarı içtiklerini kabul etti. Bir kız arkadaşlarını beklediklerini, ancak gelmediğini söyleyen Çağrı Selek, uyuşturucu hapları ve esrarı ölen Şeref'in temin ettiğini iddia etti. Olayla ilgili geniş çaplı soruşturmasını sürdüren polis, gençlerin, uyuşturucu hapları ve esrarı nereden, kimden aldıklarını belirlemek için çalışma başlattı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious