Uyuşturucu satan 3 Türk tutuklandı

  • Giriş : 08.06.2009 / 23:36:00

Avrupa çapında uyuşturucu ticareti yaptığı gerekçesiyle 45, 47 ve 57 yaşlarında 3 Türk ile 2 Hollandalı tutuklandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Hamburg polisi, Hollanda ve Bulgaristan polisinin işbirliğiyle, Amsterdam'da yaşayan 47 yaşındaki Türk ile 2 Hollandalı'nın Hollanda'da, 57 yaşındaki Türk'ün Hamburg kentinde, 45 yaşındaki Türk'ün de Bulgaristan'da tutuklandığını bildirdi.

Hamburg Savcılığının söz konusu kişileri, 80 kilogram eroini 4 parçada 2007 yılının aralık ayından 2008 yılının aralık ayına kadar Almanya ve Bulgaristan'da piyasaya sürmek, ayrıca yaklaşık 108 kilogram kokainin ticaretini yapmakla suçladığı ve bu kişiler hakkında Hamburg Sulh Mahkemesinden tutuklama kararları çıkarttırdığı belirtildi.

Bu olayla ilgili olarak Bulgaristan ve Hollanda'daki bazı evlerde yapılan aramalara Hamburg'tan polislerin de katıldığı, Hollanda'da sanıkların oturduğu evde yapılan aramada 6 adet silah ile diğer bazı suç malzemelerinin de ele geçirildiği ifade edildi.

Söz konusu kişilerin geçen yılın başında deniz yoluyla 500 kilogram kokaini Hamburg'a taşımak istedikleri, ancak 49 yaşındaki Venezuelalı alıcının yakalanması üzerine bu nakliyatın yapılamadığı kaydedildi.

Aynı şekilde 600 kilogram eroinin de Pakistan'dan gemilere yüklenen konteynerlerle Hamburg'a naklinin de üretim ve nakliyat sorunları nedeniyle yapılamadığı ifade edildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*