Uyuşturucu satıcıları kameraya yakalandı

  • Giriş : 11.05.2008 / 17:14:00

Mersin'de düzenlenen operasyonlarda 81 kilogram esrar ele geçirildi. Olayla ilgili gözaltına alınan 29 kişiden 12'si tutuklandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından düzenlenen operasyonlarda, zanlarını uyuşturucuyu satış anları kameralarca görüntülendi. Olayı görüntüleyen ekipler dana sonraki çalışmalarda ise uyuşturucu satıcılarını teker teker yakaladı. Mersin Emniyet Müdürü Süleyman Ekizer, düzenlediği basın toplantısında, uyuşturucu madde kaçakçılığı ve sokakta satış yapanlara yönelik ''Taşduvar-33'', ''Kilit-33'', ''Bıçkın-33'', ''Sepet-33'', ''Yeşil Yol-33'' adlarını verdikleri operasyonların yanı sıra 2 ayrı çalışma daha yaptıklarını belirtti.

Ekizer, operasyonlar kapsamında 81 kilogram esrar ile 2 tabanca ve 10 fişek ele geçirildiğini kaydederek gözaltına alınarak adliyeye sevk edilen 29 kişiden 12'sinin tutuklandığını söyledi.

98 ADET KAÇAK CEP TELEFONU ELE GEÇİRİLDİ

Ekizer, yapılan operasyonda ise 98 cep telefonu ele geçirildiğini kaydetti. IMEI numaraları klonlanmış gümrük kaçağı cep telefonları satıldığı bilgisinin alınması üzerine ekiplerin operasyon düzenlediğini anlatan Ekizer, 3 ayrı iş yerinde yapılan aramada, değişik markalarda 98 cep telefonu ile üzerlerinde değişik IMEI numaraları yazılı yapıştırılmaya hazır 18 barkot ele geçirildiğini kaydetti.

Ekizer, gözaltına alınan İ.B, T.Y, C.Y, İ.B. ve E.M'nin, işlemlerinin tamamlanmasının ardından çıkarıldıkları adli mercilerce tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldığını sözlerine ekledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious