Uyuşturucu satıcılarına büyük darbe

Uyuşturucu satıcılarına büyük darbe.7151
  • Giriş : 03.02.2007 / 00:00:00

Gaziantep'te, jandarma ve polis tarafından yapılan ve ''Kalkan'' adı verilen ortak operasyonda toplam 162,4 gram kokain ele geçirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Edinilen bilgiye göre, Gaziantep Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Narkotik Suçlar Büro Amirliği ve İl Jandarma Komutanlığı'na bağlı ekipler ile uyuşturucu satıcılarına yönelik ''Kalkan'' adı verilen ortak bir operasyon düzenlendi.

Yaklaşık 3 ay boyunca ortak olarak yürütülen istihbarat ve takip sonucunda, İstanbul'dan getirilen kokainin dağıtımını yapan kurye taksiciler M.T, H.E, M.B, T.L.U. ve D.I. gözaltına alındı.

Daha sonra, kokainin satışını yaptıkları öne sürülen M.Y'yi İstanbul'dan geldiği yolcu otobüsünde, A.A ve M.Ö ise evlerinde gözaltına alındı.

Bu kişilerin ifadeleri doğrultusunda kokaini satın alan 15 kişi ile aracılık yapan 2 kişi daha gözaltına alındı.

Polis tarafından gözaltına alınan toplam 25 kişiden 17'si Cumhuriyet Savcısı tarafından ifadelerinin alınmasının ardından tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Satıcı ve dağıtıcı oldukları belirtilen A.A, M.Ö, M.Y, M.T, H.E, M.B, T.L.U. ve D.I, sorgulamalarının ardından adliyeye sevk edildi.

Olayla ilgili satıcı olduğu belirlenen bir kişinin arandığı, yine satıcı olan H.T'nin de halen başka bir suçtan dolayı Gaziantep E tipi Cezaevinde bulunduğu bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious