Uyuşturucu satıcılarına 'hasat' darbesi

Uyuşturucu satıcılarına 'hasat' darbesi.7151
  • Giriş : 23.06.2007 / 16:12:00

Yalova'da, uyuşturucu satıcılarına yönelik düzenlenen ''Hasat'' adlı operasyonda 4'ü kadın 87 kişi gözaltına alındı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Sorgularının tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edilen zanlılardan 60'ı Cumhuriyet savcısı tarafından serbest bırakıldı, 27'si nöbetçi mahkemeye çıkarıldı.

Alınan bilgiye göre, Yalova Emniyet Müdürlüğü ekipleri, bir yıl süren istihbarat çalışmaları sonucunda, okul çevresi, internet kafe ve öğrencilerin yoğun olduğu mekanlarda esrar ve ecstasy hap sattıkları öne sürülen 87 kişiyi, 20 ekiple, 22 noktada düzenlediği eş zamanlı operasyonla yakaladı.

Operasyonda, zanlıların ev ve üzerlerinde yapılan aramalarda, ruhsatsız olduğu öğrenilen tabanca, tüfek ve bu silahlara ait mermi, 415 adet ecstasy hap ile çok sayıda küçük paketler halinde toz esrar ele geçirildiği belirtildi.

Yetkililer, gözaltına alınan kişiler arasında, cinayet dahil çeşitli suçlardan çok sayıda sabıkası bulunanlar olduğunu belirterek, ''ildeki tüm uyuşturucu satış işini elinde tutan suç şebekesinin elemanı olduğu'' iddia edilen zanlıların, sorgularının ardından adliyeye sevk edildiğini kaydetti.

Cumhuriyet savcısı, ifadesini aldığı zanlılardan 60'ını serbest bırakırken, 8 aylık hamile olduğu bildirilen E.E. ve eşi F.E'nin de aralarında bulunduğu 27 kişiyi tutuklanmaları talebiyle nöbetçi mahkemeye sevk etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious