Uyuşturucu şebekelerine darbe

  • Giriş : 15.03.2007 / 00:00:00

Van Emniyet Müdürlüğü'nün bir hafta içerisinde düzenlediği 7 ayrı operasyonda 369 kilo 548 gram uyuşturucu ele geçirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Operasyonlarda, biri Hollanda olmak üzere Makedonya üzeri Avrupa ülkelerine uyuşturucu madde götüren 2 şebeke çökertildi. Toplam yapılan operasyonlarda adli mercilere sevk edilen 18 kişi ise tutuklandı.

Van Emniyet Müdürü Mehmet Salih Kesmez, 7 ayrı operasyon sonrası uyuşturucu tacirlerine büyük bir darbe vurulduğunu ifade etti.

Operasyonlar hakkında detaylı bilgiler veren Kesmez, Buzdağı 1 ve Buzdağı 2 isimli 2 ayrı operasyonda 84 kilo 22 gram toz esrar ele geçirildiğini ve N.K., C.K., F.Ç. ve Ö.Ç. isimli şahısların gözaltına alındığını söyledi.

Kesmez, "Çaylak isimli operasyonumuzda A.A. ve H.O isimli şahıslarla birlikte 16 kilo 73 gram eroin maddesi ele geçti. Tozkoparan operasyonunda yaşanan silahlı çatışma sonrası K.G., Y.G., A.B. ve A.B. isimli şahıslar ile birlikte 57 kilo 237 gram eroin ele geçirildi.

Son 2 gün içerisinde Erozyon ve Çağlayan isimli operasyonlardan Erozyon isimli operasyonda İ.T., M.K. ve S.A. isimli şahıslardan İpekyolu Caddesi üzerinde 88 kilo 490 gram eroin ve 7 kilo 170 gram toz esrar ele geçirildi.

Çağlayan operasyonunda Ş.Y. ve A.Y. isimli şahıslardan 85 kilo 556 gram eroin ele geçirdik. Başkale ilçemizde ise yaptığımız Samyeli operasyonunda R.C.,V.T. ve Ö.A. isimli şahıslarla birlikte 31 kilogram eroin maddesi ele geçirildi.

7 ayrı operasyonda 278 kilo 356 gram eroin, 91 kilo 192 gram toz esrar maddesi olmak üzere toplam 369 kilo 548 gram uyuşturucu madde ele geçirildi. " dedi.

Tozkoparan ve Çağlayan operasyonlarında yakalanan uyuşturucu maddelerin Avrupa'ya götürülmek üzere iken yakalandığı belirtilirken, biri 4 kişi, diğeri ise 2 kişi olmak üzere 2 ayrı uluslararası uyuşturucu şebekesinin çökertildiği kaydedildi.

Tozkoparan operasyonunda K.G., Y.G., A.B. ve A.B. isimli şahıslar ile birlikte ele geçirilen 57 kilo 237 gram eroinin Makedonya üzeri avrupa ülkelerine götürülmek üzere iken yakalandığı ifade edildirken, Çağlayan operasyonunda Ş.Y. ve A.Y. isimli şahıslar ile birlikte ele geçirilen 85 kilo 556 gram eroinin ise Hollanda'ya götürülmek istendiği belirtildi.

Hollanda ve Makedonya ile irtibatlı şekilde operasyonlarının devamının geleceği kaydedildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious