Uyuşturucu şebekesi çökertildi

  • Giriş : 29.11.2006 / 00:00:00

Van, Hakkari, Gaziantep ve Adana kaçakçılık polisinin piyasaya uyuşturucu sürme hazırlığında bulunan uyuşturucu tacirlerine yönelik yaptığı eş zamanlı operasyonlarla şebeke çökertildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Alınan bilgilere göre, Van Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube ekiplerinin 3 aylık çalışması sonucunda özellikle gençlerin kullanımı için hazır hale getirilen uyuşturucuyu iç piyasaya süren şebekeye yönelik Hakkari, Van, Gaziantep ile Adana'da eş zamanlı operasyon düzenlendi. Yapılan ortak operasyonlarda Hakkari'de 1, Gaziantep'te 1, Van'da 4, Adana'da ise 2 kişi gözaltına alındı.

Van'daki operasyon sırasında sevkiyatta kullanılan bir minibüsün içinde yapılan özel bölümlerde kullanıma hazır 21 kilo 564 gram toz esrar bulundu.

Olaylarla ilgili olarak Ü.Ş, Y.B, C.A, M.T, M.B, T.K, B.K ve S.T. gözaltına alınırken A.B, A.B ve İ.B'nin ise arandığı bildirildi.

Gözaltına alınan şahıslar emniyette yapılan sorgulamaların ardında adliyeye çıkarıldı. Adliyeye sevk edilen 8 kişiden Ü.Ş, Y.B, C.A, M.T. ve M.B. tutuklandı. T.K, B.K. ve S.T. tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious