Uyuşturucu tacirlerine büyük darbe

  • Giriş : 12.06.2006 / 00:00:00

Hakkari Organize Suçlar ve Kaçakçılık Şube Müdürlüğü'nün uyuşturucuya karşı yaptığı çalışmalar sonucunda, İran'dan getirildiği tahmin edilen ve piyasa değeri tahminen 3 milyon Euro olan 145 kilo 27 gram eroin maddesi ele geçirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Hakkari Valiliği'nden alınan bilgiye göre, eroin miktarının Hakkari'de son 5 yılda ele geçen en büyük miktarlı uyuşturucu madde olduğu bildirildi.

Yapılan açıklamada, Hakkari'nin çıkışında yapılan arama çalışmalarında, 65 AP 180 plakalı Ford kamyonla yüklü miktarda uyuşturucu maddenin getirileceği duyumu alındı. Bunun üzerine, bölgede jandarma birliklerinin yardımıyla araçta arama ve tarama çalışmaları yapıldı.

'Hera' adlı narkotik köpeğinin yardımıyla araçta aramalara başlandı. Aracın kasasına zulalanmış ve bantlanmış halde eroin maddesine ulaşıldı.

Araç, Hakkari Emniyet Müdürlüğü bahçesine getirildi. Araç sürücüsü A.K., yakalanarak Yüksekova Cumhuriyet Başsavcılığı'na teslim edildi. Burada yapılan sorgulamadan sonra şahıs tutuklanarak Hakkari Kapalı Cezaevi'ne gönderildi.

Öte yandan, son 2 hafta içerisinde Hakkari ve ilçelerinde uyuşturucu tacirlerine karşı yapılan operasyonlarda, toplam 215 kilo uyuşturucunun ele geçirildiği belirtildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious