Uyuşturucu tacirlerine büyük darbe

  • Giriş : 06.07.2006 / 00:00:00

Ankara Narkotik Suçlar Büro Amirliği'nin gerçekleştirdiği "Yolcu" isimli uyuşturucu operasyonunda çok sayıda esrar ve uyuşturucu hap ele geçirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Narkotik Suçlar Büro Amirliği görevlilerince, Başkent genelinde uyuşturucu madde satışı yapan suç örgütlerine ve şahıslara yönelik gerçekleştirilen "Yolcu" isimli operasyonda kilolarca esrar ve ecstacy hap ele geçirildi.

Operasyon kapsamında gözaltına alınan 6 şüpheliden 5'i mahkemece tutuklandı. Tutuklanan şahısların isimleri şöyle: Celal K., Burhan V., Memduh Ö., Mehmet İ., Abdurrahman A.

Örgüt üyelerinin üzerlerinden ve bulundukları yerlerden toplam 2 bin 801 adet ecstacy hap, 9 bin 545 YTL para, 88 kök hint keneviri bitkisi, 74 adet içleri boş uyuşturucu madde paketlemede kullanılan küçük kilitli şeffaf naylon poşet ele geçirildi. Operasyonun devamında çevre illerden uyuşturucu temin edip ellerindeki uyuşturucuyu Ankara içinde pazarlayan 7 kişi daha tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Uyuşturucu operasyonunda orjinali bozularak özel bölme eklenip uyuşturucu naklinde kullanılan bir araç da ele geçirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious