Uyuşturucu tacirlerine büyük darbe

  • Giriş : 27.02.2007 / 00:00:00

Bulgaristan'dan getirdikleri uyuşturucu Captagon haplarını, Türkiye üzerinden Arap ülkelerine gönderip pazarlamak isteyen uyuşturucu şebekesi çökertildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Bulgar polisiyle ortaklaşa gerçekleştirilen operasyonda mal sahibi Bulgar vatandaşında aralarında bulunduğu 15 kişi gözaltına alınırken 348 bin 765 adet Captagon hap ele geçirildi.

Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı koordinesinde Bulgar makamlarıyla işbirliği içinde gerçekleştirilen operasyonda, uluslararası uyuşturucu madde ticareti yaptığı tespit edilen şebeke çökertildi. "Koltuk" adı verilen operasyonda Bulgar makamlarının verdiği bilgiler ve Türk polisinin çalışmaları sonucu, Bulgaristan'dan uyuşturucu maddelerle yola çıkan bir otomobilin Kapıkule'den ülkeye giriş yaptığı tespit edildi. Takibe alınan ve içerisinde binlerce uyuşturucu hap bulunan otomobil, Avcılar E-5 karayolu üzerinde polislerce durduruldu. Otomobilde yapılan ince aramada, koltuk altlarında 3 adet spor çanta içerisine gizlenmiş 348 bin 765 adet Captagon hap ele geçirildi. Otomobilde bulunan Önder P. ve Zeynel A. H. isimli iki Türk gözaltına alındı.

Uyuşturucunun ele geçirilmesinin ardından operasyonu devam ettiren İstanbul polisi, zulacı tabir edilen ve mal sahibinin kardeşi olan Bulgar Y.M.P ve şoförleri H.V.H'yi Laleli'de bir otelde yakaladı. Büyükçekmece'de olayla ilgisi bulunan Zekeriya B.'nin evine yapılan baskın sonucu da uyuşturucunun Bulgar sahibi İvan M.P. ve nakliye organizatörü Saso A. yakalandı. Uyuşturucu hapların Türkiye üzerinden Suriye'ye buradan da Arap ülkelerine pazarlanacağı belirlendi. Çalışmalar neticesinde uyuşturucuyu Gaziantep'ten Suriye'ye geçirecek olan 3 kişi de burada yakalanarak İstanbul'a getirildi.

Operasyon neticesinde yakalanan 4'ü Bulgaristan uyruklu 15 kişi emniyetteki işlemlerinin ardından Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesi'ne sevkedildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious