Uyuşturucu tacirlerine ceza yağdı

Uyuşturucu tacirlerine ceza yağdı.7151
  • Giriş : 31.05.2007 / 19:38:00

5'i yabancı uyruklu 13 sanık, 3 yıl 9 ay ile 12 yıl 6 ay arasında değişen çeşitli hapis cezalarına çarptırıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Yurt dışından getirilen uyuşturucu hapı Türkiye'de pazarladıkları iddiasıyla yargılanan 5'i yabancı uyruklu 13 sanık, 3 yıl 9 ay ile 12 yıl 6 ay arasında değişen çeşitli hapis cezalarına çarptırıldı.

İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, tutuklu sanıklar Serdar Çınar, Mustafa Karslı, Murat Köseoğlu, Mehmet Cürat, Sadettin Özdemir, Bülent Etiş ile Polonya uyruklu sanıklar Jacek Stanislav Sprawka, Pıtor Andrezej Stefankiewicz, Nobert Miroslaw Wesolowski, Stanislaw Tyczynski ve Danuta Kısezopolska katıldı.

Davayı karara bağlayan mahkeme heyeti, 70 kilogram ağırlığında amfetamin maddesi içeren uyuşturucu hapı Türkiye'ye getirdikleri anlaşılan Sprawka, Stefankiewicz, Wesolowski, Tyczynski ve Kısezopolska'yı 12 yıl 6'şar ay hapis, ayrıca toplam 250 bin YTL adli para cezasına çarptırdı.

Hapların Türkiye'de pazarlanmasını sağlamakla suçlanan Rahmi Yelkenci'yi 10, Metin Bayrak'ı 5 yıl, Bülent Etiş'i de 3 yıl 9 ay hapis cezasına çarptıran mahkeme heyeti, Yunanistan'a 380 kilo 294 gram eroin ihraç edilmesine ilişkin görülen davada 24 yıl hapis ve 47 bin 535 YTL adli para cezasına çarptırılan Mustafa Karslı ile Serdar Çınar, Murat Köseoğlu, Mehmet Cürat ve Sadettin Özdemir'e de 7 yıl 6'şar ay hapis cezası verdi.

Mahkeme heyeti, bu kişileri ayrıca toplam 275 bin YTL adli para cezasına çarptırdı.

Kararla birlikte Çınar, Karslı, Köseoğlu, Cürat, Özdemir ve Etiş, tutuklu kaldıkları süre göz önünde bulundurularak tahliye edildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious