Uyuşturucu zulasında son nokta

Uyuşturucu zulasında son nokta.10760
  • Giriş : 15.11.2008 / 16:35:00
  • Güncelleme : 05.09.2016 / 23:37:05

Son 20 günde yapılan operasyonlarda 415 kilo uyuşturucu ele geçirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, son 20 günde yapmış oldukları 141 ayrı operasyonda 415 kilo uyuşturucu ele geçirdi. Olayla ilgili 350 kişi gözaltına aldı. Yapılan operasyonlarda araçların gizli bölmeleri, Güney Afrika uyruklu kişinin midesinde ve valiz içerisine yurt dışına götürmeye çalışan kuryeler yakalandı

Türkiye'yi transit uyuşturucu geçiş güzergahı olarak kullanan uluslararası uyuşturucu tacirleri, yapılan operasyonların ardından farklı sevkiyat yöntemleri geliştirdi. Yapılan baskınlar sırasında ortaya çıkarılan zulalar narkotik polisini bile şaşkına çevirdi. Narkotik polisi son 20 gün içerisinde yapmış olduğu operasyonda İç piyasa ve Avrupa ülkelerine uyuşturucu sevkiyatı gönderen kişilere yönelik 141 ayrı operasyon düzenledi.

İKİ AYRI KURYE 8 KİLO EROİNLE YAKALANDI

Atatürk Havaalanı'nda yapılan profil çalışmada Yugoslavya uyruklu Türk vatandaşı Nusret A., Kosova'ya çıkış yaparken elindeki valize zula edilmiş 5 kilo 200 gram eroin ele geçirildi. Nijerya uyruklu bir kişini valizinde yapılan aramada ise 2 kilo 700 gram eroin ele geçirildi. Güney Afrika uyruklu A.W.C.,isimli kişinin midesinde ise 80 adet kapsül halinde 1 kilo 365 gram kokain ele geçirildi.

220 KİLO EROİN ELE GEÇİRDİ

Narkotik polisi, aynı dönem içerisinde yapmış olduğu planlı operasyonda bir kısmı minibüs, bir kısmı otomobil içerisine bir kısmını da eve zula edilmiş toplam 220 kilo eroin ele geçirdi. Ele geçen eroinlerin Hakkari Yüksekova'dan geldiği, İstanbul üzerinden de Avrupa ülkelerine götürüleceği kaydedildi. Aralarında bir uzman çavuşunda bulunduğu zanlılarla ilgili operasyonlarını sürdüren polis, Ankara Şereflikoçhisar'da zula evde yaptığı baskında 30 kilo eroin ele geçirdi. Gözaltına alınan zanlılardan Yalçın D'nin Yüksekova'da olan olayları provokate eden kişi olarak arandığı kaydedildi.

SOKAK SATICILARINA DARBE

Gaziosmanpaşa 'da hava destekli ve Çevvikkuvet polisin destek verdiği planlı operasyonda ise sokak satıcılarına darbe vuruldu. Ev ve sokaklarda yapılan aramada 4 kilo esrar ele geçirilirken olayla ilgili 50 kişi gözaltına alındı. Sorguları tamamlanan zanlılardan 24 kişi tutuklandı

PİKNİK TÜPTE EROİN ZULASI

İstanbul'dan Avrupa'ya giden bir Tır' da içinde bulunan piknik tüpü içerisine zula edilmiş 4 kilo eroin ele geçirildi. Yasal yükü tekstil olan Tır'ın şoförü Muzaffer L, ile eroin tüpe yerleştiren Mahmut S.,gözaltına alındı.

Narkotik Şube Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, Almanya'ya giden bir Tır'da uyuşturucu sevk edileceği bilgisini aldı. Yaptıkları fiziki ve teknik takip sonrasında Tır'ı belirlediler. Tır'ın hareket etmesi üzerine operasyon yapan polis, Tır'ı köpeklerle birlikte arama yaptılar. Narkotik köpekleri Tır'ın dorsesinde bulunan mutfak malzemeleri konulan bölüme tepki verdi. Burada yapılan aramada Piknik tüpü içerisine zula edilmiş 4 kilo eroin ele geçirdi.

UYUŞTURUCUYU GÖNDEREN DE YAKALANDI

Tırın şoförü Muzaffer L ile uyuşturucuyu tüpe yerleştirdiği ileri sürülen Mahmut S., gözaltına alındı. Polis yetkilileri Tır'ın Almanya'ya gittiğini ve yasal yükü tekstil olduğunun belirtiler.
Uyuşturucu sevkiyatı yapmak suçundan sorguları tamamlanan zanlılar tutuklanarak cezaevine gönderildi

HAP KAPSÜLÜNDE UYUŞTURUCU

Küçükçekmece yapı lan pazarlık sonrası 5 bin adet Extacy'in hapın polise satmaya çalıştığı ileri sürülen Nedim K., gözaltına alındı. Tanesi 3 YTL'e satılmaya çalışan hapların Sağlık Bakanlığı tarafından yasaklı bir hapın kapsüllerinin boşaltıldığı, yerine uyarıcı hapın ham maddesini koydukları ortaya çıktı.

Narkotik Şube Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, Küçükçekmece'de bir kişinin Extacy'i marka hap satıyor ihbarını aldı. Yaptıkları çalışmalar sonrası zanlıyı tespit ettiler. Alıcı kılığına giren polis, seri numaraları alınmış para, ile Nedim K., ile pazarlık yaptı. Yapılan pazarlık sonrası zanlı, sivil polise elinde hapların tanesini 3 YTL'e sattı.

YASAKLI HAPLARIN KAPSÜLLERİ BOŞALTILMIŞ

Uyuşturucu hap satmak suçundan gözaltına alınan zanlıya ait yerde yapılan aramada 5 bin adet cinsel uyarıcı hap tabir edilen Extacy'i hap ele geçirdi. Yetkiler, ele geçen hapların Sağlık Bakanlığı tarafından yasaklı bulunan bir hapın kapsüllerinin içerisinin boşaltıldığı, uyarıcı hapın hammaddesinin tozları ile Ağrı kesici hapların tozların karışımından konulduğunu kaydettiler.
Emniyette işlemleri tamamlanan Nedim K., sorgusunun ardından tutuklandı

Gazeteport

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*