Uyuşturucuya büyük baskın: 114 gözaltı

  • Giriş : 07.03.2007 / 00:00:00

Uyuşturucu satıcılığı ile silah kaçakçılığı yapan bir şebekeye yönelik İstanbul, Düzce ve Sakarya'da eş zamanlı olarak düzenlenen operasyonda 114 kişi gözaltına alındı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Operasyonda 20 kilo esrar, çok sayıda uyuşturucu hap ile silah ele geçirildi.

Edinilen bilgiye göre, Karasu ilçe Jandarma Komutanlığı ekiplerinin yaptığı istihbari çalışmalar neticesinde uyuşturucu satışı ve silah kaçakçılığı yapan bir şebeke çökertildi. Sakarya'nın Karasu, Kocaali, Hendek, Kaynarca ilçeleri ile İstanbul ve Düzce'de eş zamanlı olarak gerçekleştirilen operasyonda şebeke lideri olduğu öne sürülen A.T. ile birlikte 114 kişi yakalandı. Yakalanan zanlılar Karasu İlçe Jandarma Komutanlığı'na getirildi. Zanlılarla birlikte 20 kilo esrar, çok sayıda uyuşturucu hap, 13 adet tabanca, ve 5 adet tüfek ele geçirildi.

Şebekenin Sakarya'da ürettiği esrar maddesini İstanbul ve Düzce illerine satış amacıyla sevk ettiği ve karşılığında da uyuşturucu hap temin ettiği ifade edildi. Şebeke üyelerinin ayrıca silah kaçakçılığı da yaptığı kaydedildi.

Öte yandan yakalanan zanlılar doktor kontrolünden geçirildikten sonra ifadeleri alınmak üzere ilçe jandarma komutanlığına götürüldü. Zanlıların sorgulamalarının ardından adliyeye sevk edileceği bildirildi. Operasyonun sürdüğü belirtildi

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious